Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 2 września 2019 r. odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
Plan dnia:
7.30 – Msza święta
8.30 – Apel na boisku szkolnym
Po apelu spotkania klas z wychowawcami.

W poniedziałek poranny kurs autobusu: odjazdy – Bobrowice (7.05), Leszno  Dolne (7.10), Sieraków (7.20) – przyjazd do szkoły 7.30.
Kurs powrotny – wyjazd ze szkoły: 9.30

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęło się uroczystą Mszą świętą o godzinie 8:00 w kościele w Lesznie Górnym.

« 1 z 4 »

Karta rowerowa

Uczniowie  z naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową.
Cele tego egzaminu to:

  • popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego,
  • kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze,
  • popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

 

Egzamin składał się z dwóch części, część teoretycznej i części praktycznej.

Część teoretyczna – było to sprawdzenie wiadomości – odbywała się w formie pisemnej i polegała na rozwiązaniu testu. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych, zasad przejazdu przez skrzyżowanie, z udzielania pierwszej pomocy medycznej.
Celem egzaminu teoretycznego było sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego niezbędnych do bezpiecznego kierowania rowerem w ruchu. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 45 minut.
Część praktyczna – egzamin praktyczny odbył się na szkolnym boisku. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze.
Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał nauczyciel techniki, który prowadził  zajęcia wychowania komunikacyjnego.

Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!

Wycieczka DRUGOKLASISTÓW do Parku Krasnala

17.06.2019r. uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią Krystyną Azarko i panią Weroniką Cieślar wyjechały na wycieczkę do Parku Krasnala w Nowej Soli. Dzieci w jednej chwili przeniosły się do świata bajek, niczym „Królewna Śnieżka i 14 krasnoludków”. Pierwszym punktem wycieczki była zabawa na sali zabaw, gdzie dzieci mogły aktywnie spożytkować energię. Po wyczerpujących wojażach poszliśmy oglądać zwierzęta, które były bardzo przyjazne i jadły nam z ręki. Dzieci z radością dokarmiały małe kózki i sarenki. Wielką atrakcją była również przejażdżka samochodzikami i oczywiście kino 8D. Na zakończenie wycieczki w kolorowym i bajecznym parku dzieci pożegnały  największego na świecie i najważniejszego mieszkańca nowosolskiego Parku Krasnala – krasnala Solusia. Soluś ma 541cm wysokości i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Wycieczka była bardzo udana i na pewno pozostanie na długo w pamięci „Krasnoludków” z drugiej klasy.

« 1 z 3 »

„Wioska indiańska” w Ostaszowie k/Przemkowa – wycieczka 13.06.2019

« 2 z 17 »

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym

« 2 z 5 »

REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „CZTERY PIECZĘCIE PRZYRODY”. ZAJĘCIA W TERENIE Z PANIĄ LEŚNIK

12 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II i III wraz ze swoimi wychowawczyniami p. K. Azarko i p. A. Górską wybrali się z p. leśnik A. Findysz na kolejną i ostatnią już wyprawę do lasu. Zakończyliśmy bowiem realizację projektu przyrodniczego „Cztery pieczęcie przyrody”. Tym razem głównym naszym celem było odnalezienie zakopanych w lesie na pierwszym spotkaniu jesienią zeszłego roku różnych „skarbów”. Należały do nich: reklamówka, słoik, gazeta, ogryzek po jabłku i metalowa puszka. Mimo, że miejsce to było dosyć daleko, dzieci bezbłędnie do niego trafiły. Okazało się, że całkowitemu rozłożeniu uległ tylko ogryzek po jabłku. Pani leśnik uświadomiła uczniom, że warto segregować śmieci i jak ważne jest to, aby nie zaśmiecać naszej planety.
W dalszej części naszego spotkania udaliśmy się na spokojny spacer po lesie. Ptaki wynagrodziły nam to, że zachowywaliśmy się cicho i pozwoliły słuchać ich pięknego śpiewu. Udało nam się również zaobserwować kicającą po leśnej polanie malutką rudą wiewiórkę.  Wróciliśmy do szkoły troszkę zmęczeni, ale jakże zadowoleni, ponieważ byliśmy bogatsi o nowe doświadczenia.
Pani Ania jak zawsze wręczyła każdemu dziecku miłą niespodziankę, paniom również.

« 1 z 4 »

Spotkanie z panem Krzysztofem Burzyńskim

W dniu 7 czerwca 2019r uczniowie naszej szkoły spotkali się z panem Krzysztofem Burzyńskim działaczem „Solidarności”, który przedstawił kulisy wydarzeń roku 1989r. W sposób niezwykle barwny i ciekawy pan Burzyński opowiadał o obradach okrągłego stołu i nadziejach społeczeństwa na nowe lepsze życie w wolnej Polsce.