Michał Wiśniewski

Polski piosenkarz, autor tekstów, aktor, przedsiębiorca, filantrop, prezenter telewizyjny i osobowość medialna. Założyciel i lider projektów muzycznych „Ich Troje”

 

 

 

 

Michał Wiśniewski włączył się również w realizację naszej innowacji i przygotował dla Was specjalne nagranie.

 

 

 

 

Artur Barciś

Przesympatyczny człowiek, wspaniały polski aktor filmowy, dubbingowy, teatralny i telewizyjny, reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny oraz scenarzysta.

Mam takie powiedzenie, które przyszło mi do głowy dawno temu, ale jestem pewien, że jest prawdziwe.

„Ludzie dzielą się na tych, którym się chce i na tych, którym się nie chce. Tylko ci, którym się chce, popychają ten świat do przodu”
Powodzenia 🙂

Artur Barciś

Dyskusyjny Klub Książki

19 czerwca 2020 r. odbyło  się kolejne zdalne spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską, tym razem wybrali wspólnie do przeczytania powieść pt. „Oto jest Kasia” autorstwa Miry Jaworczakowej.
      …w jednej chwili prysł czar szczęśliwej codzienności i wszystko się zmieniło. Jak temu zaradzić? Ośmioletnia Kasia dobrze się uczy i jest lubiana przez rówieśników. Ma starszego brata i rodziców, którzy nie tylko zawsze znajdują dla niej czas, ale także spełniają każdą jej zachciankę. Dziewczynka jest „oczkiem w głowie” rodziny i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić – do czasu, gdy w domu pojawia się Agnieszka, młodsza siostra Kasi, która dopiero przyszła na świat. Jakby tego było mało, zmiany czekają na dziewczynkę także w szkole. Do jej klasy dołącza nowa koleżanka, za którą Kasia nie przepada….
Cała uwaga rodziny ośmiolatki skupia się na niemowlęciu, które wymaga ciągłej troski i opieki, co źle wpływa na samopoczucie Kasi. Dziewczynka jest smutna i rozzłoszczona nową sytuacją – chce, by wszystko było jak dawniej i nie cierpi Agnieszki, która jej zdaniem odebrała jej rodziców. Jak Kasia poradzi sobie ze zmianami? Co zrobi, by zwrócić na siebie uwagę? Tego już się dowiecie po przeczytaniu lektury. A nasze portrety Kasi i prace plastyczne zachęcą na pewno do czytania.

„Mój sukces zależy ode mnie” – Karol Okrasa

Dzięki uprzejmości Pani Moniki Okrasy udało się poprosić pana Karola o wsparcie w realizacji innowacji „Mój sukces zależy ode mnie”

Karol Okrasa

Przeczytajcie słowa jednego z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni.
Sukces w zawodzie zawdzięcza wielkiej pracowitości i konsekwencji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karol Okrasa, fot. Krzysztof Kuczyk/Forum

Droga Młodzieży, koleżanki, koledzy 😉

Zostałem poproszony o napisanie tych kilku zdań do Was… Słów, które mają być dla Ciebie droga uczennico i dla Ciebie drogi uczniu wsparciem w tych zgoła innym jak dotychczas czasie nauczania.

Już niedługo będziecie mogli odłożyć plecaki i piórniki na później, a starym zeszytom pozwolić, by osiadł na nich kurz. Wystawione oceny będą ubarwiać Wasze świadectwa, które po części odzwierciedlą ciężar włożonej przez wszystkich pracy.

Drodzy moi, pamiętajcie zawsze o tym, że to co wypracujecie teraz zaowocuje  w przyszłości.  W tych trudnych do oszacowania czasach, nieprzewidywalnych dla gospodarki i co za tym idzie życia każdego z nas, inwestycja  w samego siebie jest najpewniejszą opcją lokowania kapitału. To, co sami zdobędziecie, zapamiętacie, czego doświadczycie MA ZNACZENIE. !!!

Mówię Wam to jako starszy kolega, który będąc  w Waszym wieku też miewał wątpliwości, czy warto? Możecie być zmęczeni, macie prawo uczestniczyć w zajęciach już po części nie na sto procent swoich możliwości. Wiedzcie jednak o tym i miejcie świadomość, że Wasza późniejsza droga życia będzie wymierną tego, co dacie z siebie tu i teraz. Wykorzystujcie każdą chwilę, aby poszerzać jej horyzont, analizujcie by wyciągać wnioski lub po prostu obserwujcie otaczająca rzeczywistość.  W każdym razie nie marnujcie swojego czasu, wykorzystajcie go maksymalnie, bo zdradzę Wam sekret………….miniony czas nie wróci 😉 ))

Nie chce by ten list do Was miał nadto filozoficzny i moralizatorski ton. Nie chcę Was ani zanudzić, ani straszyć i nie daj Boże pouczać!!!! Dzielę się z Wami swoim doświadczeniem jako absolwent, kucharz, właściciel restauracji zatrudniający młodych przyszłych mistrzów.

Odpocznijcie i nabierzcie sił na nowy rok szkolny, by wejść w niego z najlepszą energią, pełni słonecznego nastroju. Pamiętajcie jest czas zabawy i czas pracy. Jeden i drugi okres wykorzystajcie odpowiedzialnie

Trzymam kciuki za każdego i każdą z Was, by wszystko co będziecie robili sprawiało Wam radość i radość sprawiało innym. Zdrówka i wytrwałości kochani!

Karol Okrasa

 

Face to Face – Galerie

Zdjęcia sierocińca Charity Glam Pius Mugisa

« 1 z 3 »

To jest lekcja muzyki, trochę teorii z matematyki, fizyki i wychowania fizycznego.

« 1 z 3 »

„Garbarnia Dźwięku”, spotkanie z wężem zbożowym Witoldem, „Kto wyżej skoczy?”, poznajemy barwy narodowe Polski i Ugandy

« 2 z 4 »

Tu przygotowujemy paczki do wysłania

No Images found.

Certyfikaty

« 1 z 2 »

 

 

Face To Face With The World

„Nigdy nie wahaj się pomagać, kiedyś Ty możesz potrzebować…”

Face To Face With The World

Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Lesznie Górnym przystąpiła w roku szkolnym 2019/2020 do Międzynarodowego Projektu Humanitarno – Edukacyjnego „Face to Face With The World”. Autorem tego programu jest Anna Hora Lis. Koordynatorem w szkole, w Lesznie Górnym, w której będą odbywały się lekcje online jest Małgorzata Augustyniak. Celem tego Projektu jest pokazanie jak wojna, ubóstwo czy brak dostępu do edukacji wpływa na życie dzieci na świecie. Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, nawiązanie przyjaźni międzynarodowej ze szkołami i instytucjami w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Walka z rasizmem i ksenofobią, uwrażliwienie na problemy i sytuację życiową innych, wzajemne poznawanie kultury, tradycji, nawiązywanie przyjaźni, poszanowanie pokoju i szacunku do drugiego człowieka, nauka języka obcego, wykorzystanie w edukacji Internetu. Chęć niesienia pomocy innym.

Uczniowie SP Leszno Górne mają już za sobą wiele lekcji z uczniami ze Szkoły w Kagadi, w Ugandzie (Afryka) z sierocińca Charity Glam, który prowadzi Pius Mugisa. Wspaniale układa się również współpraca z koordynatorami z Kenii, między innymi z muzykiem  Babyblacq Oduke, który od wielu lat wspiera Program. Niektóre spotkania polskich i ugandyjskich zaprzyjaźnionych dzieci odbywały się we współpracy z Filią Biblioteczną w Lesznie Górnym. Panie Małgorzata Augustyniak i Andżelika Przysiężna z dziećmi poznały swoich rówieśników i rozmawiały z nimi w języku angielskim. Ciekawe i naprawdę piękne spotkania oraz lekcje z udziałem innych nauczycieli w czasie epidemii koronawirusa są nadal kontynuowane. Ponadto Małgorzata Augustyniak stara się, aby dzieci z Kagadi mogły uczyć się i poznawać również tradycje naszego kraju poprzez sport, taniec, muzykę, zabawę…W tym celu tworzy różnego rodzaju filmy tematyczne, które są dostępne na jej profilu Facebook. Uczniowie z sierocińca Charity Glam nauczyły się między innymi udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma „Little Anna”. Niesamowite dla dzieci było poznanie węża zbożowego. Dla nich wąż kojarzy się jedynie  z groźnym gadem. Nie spodziewały się, że wąż może mieszkać w domu, w terrarium, nie robiąc nikomu krzywdy, a jedynie cieszyć „oko”. Dzieci były w studio „Garbarnia Dźwięku” w Lesznie Górnym, wspólnie ze swoimi kolegami z Polski zaśpiewały piosenkę „My Bonnie is over the ocean”, uczestniczyły w lekcji matematyki, czy wychowania fizycznego. Uczniowie z Kagadi poznali wielu naszych nauczycieli, w tym przede wszystkim Dyrektora Szkoły.

Chęć niesienia pomocy innym jest naturalną potrzebą dobrych ludzi. Takich w naszej szkole, miejscowości i okolicy nie brakuje. Dzieci i ich rodzice oraz wszyscy pracownicy szkoły bardzo się zaangażowali we wsparcie dla rówieśników z Kagadi w Ugandzie. Szybko zostały zebrane dary w postaci ubrań, zabawek, ale przede wszystkim nowych i bardzo dobrych pod względem jakości przyborów szkolnych i podręczników w języku angielskim dla naszych przyjaciół z afrykańskiego kontynentu.

Przed ogłoszeniem pandemii koronawirusa jedna paczka została starannie przygotowana przez dzieci, zaangażowanych rodziców oraz nauczycieli i 10 marca 2020 roku została wysłana do Domu Dziecka „Charity Glam” w Kagadi. Niestety nie ma na razie możliwości, aby trafiła do adresatów z powodu wstrzymania przesyłek do zdecydowanej większości krajów z Afryki. Mówiąc najprościej „utknęła” i czeka na decyzje o otwarciu drogi przesyłowej. Trzeba dodać, iż koszt jednej paczki do 20 kg jest naprawdę duży i wynosi 187,00 złotych. Szkoła ma jeszcze przygotowane prezenty dla dzieci z Kagadi; jest to około sześciu do siedmiu paczek 20 kg. Uczniowie szkoły z wielkim pietyzmem posegregowali materiały szkolne dla swoich przyjaciół z Afryki i z niecierpliwością oczekują na możliwość wysłania. Dyrektor Szkoły Piotr Sembrat oraz koordynator akcji Małgorzata Augustyniak są pełni nadziei, że wkrótce sytuacja będzie unormowana i paczki „pójdą” w Świat J Tamtejsze dzieci, naprawdę potrzebują naszej bratniej dłoni.

Ogromnym sukcesem ludzi o dobrym sercu i koordynatora akcji jest zebranie pieniędzy na szkołę dla dzieci z Kagadi. Pani Małgorzata utworzyła zbiórkę pod hasłem „Szkoła, czy to tylko marzenie?”

Link do strony   „Szkoła, czy to tylko marzenie?”

Udało się zebrać w krótkim czasie wszystkie potrzebne pieniądze (2000,00 zł), a nawet odrobinę więcej, tj. 2172,00 złote. Dzięki temu kilkanaścioro dzieci, które nigdy nie chodziły do szkoły, po prostu i aż do niej pójdą, i będą uczyć się cały rok szkolny.

Cały Świat czeka na powrót do „normalności”. Wszystkie dzieci czekają na szkołę. Musimy nauczyć się cierpliwości, zauważania, choćby najmniejszych gestów dobroci, a jeśli ktoś nie chce pomagać, niech po prostu nie przeszkadza ludziom o wielkich sercach!!! 😉
Pomaganie jest jednym z najpiękniejszych uczuć na świecie!!!

 

Sen o Warszawie

Większość z nas uwielbia, a nawet kocha podróże. W naszej szkole było bardzo dużo wycieczek o różnym charakterze. Pani Małgorzata Augustyniak wróciła 21 maja 2020 razem z dziećmi, rodzicami i nauczycielami do Warszawy. Jest to krótka relacja z pobytu w stolicy naszego kraju, na którą serdecznie zaprasza. Piosenkę z repertuaru niezwykłego Czesława Niemena śpiewa M. Augustyniak i cały materiał dedykuje naszym dzieciom 😉

Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach

W dniach od 30 maja do 7 czerwca 2020 r. uczestniczyliśmy w XIX Ogólnopolskim Tygodniu Czytania pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Z tej okazji uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym z wychowawczyniami, rodzicami i filią biblioteczną zorganizowali zdalne spotkanie i czytali wspólnie ciekawostki oraz opowiadania o swoich ulubionych zwierzętach.
Andżelika Przysiężna