Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Filii bibliotecznej w Lesznie Górnie  upłynął nam bardzo szybko i wesoło. Spotkań było bardzo wiele, dla każdego coś nowego i ciekawego. W tych dniach bibliotekę odwiedzili uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I, II, III ze Szkoły Podstawowej wraz z wychowawczyniami. Dzieci z oddziału przedszkolnego 4-5 latków oraz klasa I dowiedzieli się, jak funkcjonuje biblioteka, jakie panują w niej zasady oraz jak należy postępować z pożyczonymi książkami. Przeczytaliśmy  i oglądnęliśmy wspólnie wybrane książki dla najmłodszych. Sześciolatki zapoznały się ze „Szlakiem bajek i baśni – czyli sam wybieram książki”. Klasa II zaprojektowała własne zakładki do książki, które będą wykorzystywać do czytania, zaś klasa III wzięła udział w konkursie „Mistrz pięknego czytania”. Uczniowie czytali sobie nawzajem i głosowali, kto najlepiej według nich czytał. Zastosowano kryteria: płynność czytania, bezbłędność, intonacja. Każdy uczestnik otrzymał dyplom, mistrzem została Paulina Serafin, wyróżnienie otrzymała Emilia Findysz.
Andżelika Przysiężna

« 1 z 2 »

Roboty

Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu

W dniu 21.03.19r. nasze przedszkolaki przywitały wiosnę. Jesteśmy pewni, że głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i zimie już wrócić nie pozwoli. Dzieci wraz z Marzanną przemaszerowały ulicami Leszna Górnego. Głośno wołając: „żegnaj zimo, witaj wiosno!”  na pewno zachęciły wiosnę do szybkiego powrotu, a kolorowe, samodzielnie wykonane przez dzieci kwiaty, słoneczka i bibułowe wstążki, niosły razem z wiatrem piosenki i wiosenne nastroje roześmianych przedszkolaków.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy w przedszkolu

„ Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra” H. Sienkiewicz.

Dzień Pisarzy jest świetną okazją do promowania czytelnictwa i poszerzania wiedzy  na temat autorów. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy filia biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z paniami z oddziałów  przedszkolnych przygotowały spotkanie dla najmłodszych czytelników. Dzieci miały możliwość wybierania spośród pięknych, kolorowych książek tych pozycji, które im najbardziej odpowiadały. Oglądały kolorowe ilustracji i wspólnie czytały fragmenty. Maluchy odpowiadały na pytania: dlaczego czytamy, jakie korzyści mamy z czytania, kto to jest pisarz, dlaczego ludzie zakładają bibliotekę i dlaczego wypożyczają książki z biblioteki, jak wyglądałby świat bez książki i czy wyobrażasz sobie życie bez książek. Opowiadały o swoich ulubionych książkach, które mają w swojej domowej bibliotece.
Czego z okazji święta możemy życzyć pisarzom? Życzymy dużo pomysłów na nową książkę, na pisanie.

 

OGŁOSZENIE

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym informuje, że dzień 02 maja 2019 r. jest w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Przedszkole w tym dniu organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Informuję jednak, że autobus szkolny nie będzie kursował i kuchnia szkolna nie będzie przygotowywać posiłków.
Krystyna Matczak

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada każdego roku 2 kwietnia –  w rocznicę urodzin H. CH. Andersena, baśniopisarza wszechczasów. Andersen od samego początku jest  patronem tego dnia. Głównym celem święta jest inspirowanie i rozbudzanie pasji czytania wśród dzieci. Filia biblioteczna w Lesznie Górnym, wspólnie z wychowawczyniami, przygotowały spotkanie dla uczniów z klas I-III. Czytaliśmy ulubione bajki i baśnie. Nie mogło zabraknąć zagadek dotyczących baśni Andersena, z odgadywaniem których dzieci poradziły sobie bez problemu. Najciekawszym zajęciem i rywalizacją między grupami było ułożenie z pociętych kawałków postaci baśniowych np. Brzydkie kaczątko, Calineczka…
Święto książki dziecięcej pobudza nas dorosłych do refleksji nad rolą książki w życiu każdego dziecka. Można by tu przytoczyć cytat z wiersza egipskiego poety Hani El Masri: „Ja jestem światem”, w którym autor przekazuje odwieczną prawdę o tym, że człowiek poznaje świat dzięki wiedzy zawartej w książkach. Książka jest bezcennym przewodnikiem po świecie, wzbogaca świat dziecka i jego wyobraźnię, zabierając go w miejsca dalekie i bliskie, przybliżając mu różne historie i przeżycia bohaterów literackich.
Andżelika Przysiężna

Rekolekcje 25-27 marca A.D. 2019

W dniach 25-27 marca w SP w Lesznie Górnym  odbyły sie rekolekcje wielkopostne. Uczniowie  z wielkim entuzjazmem powitali rekolekcjonistę ks. mgr Krzysztofa Górnego i dali się ponieść rytmom „Bożej radości”. Chętnie brali udział w ćwiczeniach  rekolekcyjnych, wyciskając przy tym niejedną kroplę potu. Na koniec obmywszy dusze w sakramencie pokuty, w niepokalanej ciszy serca oczekują świąt Zmartwychwstania.

No Images found.