Matteo Brunetti

Kolejną wspaniałą osobą, która włączyła się w realizację innowacji „Mój sukces zależy ode mnie” jest Matteo Brunetti.

Warszawa, 18 maja 2020 r.

Matteo Brunetti

Każdy dzień naszego życia, niezależnie czy jest pełen zadań czy słodkiego lenistwa, kształtuje nas, jako ludzi. Wiedząc, że czas beztroskiego dzieciństwa nie jest nieograniczony, warto zastanowić się, jak wykorzystać go najlepiej, po to aby w przyszłości spełnić swoje marzenia i zostać tym, kim zawsze chcieliśmy.
Podczas kwarantanny, kiedy powinniśmy przebywać w domu, może nam się wydawać, że mamy bardzo dużo wolnego, co dodatkowo rozleniwia. Warto jednak potraktować ten czas, jako niepowtarzalną okazję do sprecyzowania naszych celów i pragnień. Pamiętajcie, że marzenia same się nie spełnią!

Tylko Wasza ciężka praca i samozaparcie doprowadzą Was tam, gdzie chcecie być. Droga nie będzie łatwa. Niestety nie da się również pójść na skróty i zignorować kilku nielubianych przedmiotów szkolnych. Wszystko, co teraz pominiecie, będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości.

Moim sposobem na motywację jest rozpisanie swoich celów na kartce i umieszczenie jej w widocznym miejscu – tak, żeby od czasu do czasu na nią zerkać i przypominać sobie, po co się staram. Chcecie zostać piosenkarzami? Musicie uczyć się nut, trenować swój głos, walczyć z tremą, mylić się milion razy i jeszcze raz probować. Marzycie, by zostać lekarzem i ratować życie innych? Interesujcie się biologią, chemią, fizyką.

Musicie codziennie trenować, aby z dnia na dzień stawać się coraz lepszą wersją samego siebie i krok po kroku realizować swoje cele. Pamiętajcie, że nikt za Was tego nie zrobi

Matteo Brunetti to twórca internetowy, bloger kulinarny, finalista VI edycji MasterChef, promotor włoskiej kuchni oraz zdrowego trybu życia. Współprowadzący program „Bitwa na smaki” na kanale Kuchnia +. Gotuje w „Dzień Dobry TVN” oraz w „Pytaniu na śniadanie”’. Jego przepisy można znaleźć na łamach m.in. ELLE MAN, Moje Gotowanie, Twój Styl. Jego włoski temperament idealnie sprawdza się w programach rozrywkowych. Był gościem w programie „Wielka Wylewka” emitowanym w 4FunTV. Uczestniczył w programie TVP „Europa da się lubić – 15 lat później”. Ostatnio wystąpił w popularnym serialu TVN „19 +”, prowadził swój panel podczas pierwszej edycji Festiwalu Kobiet Internetu w Gdańsku. W 2020 roku został ambasadorem marki Domino’s Pizza Polska.