„Mój sukces zależy ode mnie” – Karol Okrasa

Dzięki uprzejmości Pani Moniki Okrasy udało się poprosić pana Karola o wsparcie w realizacji innowacji „Mój sukces zależy ode mnie”

Karol Okrasa

Przeczytajcie słowa jednego z najzdolniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich szefów kuchni.
Sukces w zawodzie zawdzięcza wielkiej pracowitości i konsekwencji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karol Okrasa, fot. Krzysztof Kuczyk/Forum

Droga Młodzieży, koleżanki, koledzy 😉

Zostałem poproszony o napisanie tych kilku zdań do Was… Słów, które mają być dla Ciebie droga uczennico i dla Ciebie drogi uczniu wsparciem w tych zgoła innym jak dotychczas czasie nauczania.

Już niedługo będziecie mogli odłożyć plecaki i piórniki na później, a starym zeszytom pozwolić, by osiadł na nich kurz. Wystawione oceny będą ubarwiać Wasze świadectwa, które po części odzwierciedlą ciężar włożonej przez wszystkich pracy.

Drodzy moi, pamiętajcie zawsze o tym, że to co wypracujecie teraz zaowocuje  w przyszłości.  W tych trudnych do oszacowania czasach, nieprzewidywalnych dla gospodarki i co za tym idzie życia każdego z nas, inwestycja  w samego siebie jest najpewniejszą opcją lokowania kapitału. To, co sami zdobędziecie, zapamiętacie, czego doświadczycie MA ZNACZENIE. !!!

Mówię Wam to jako starszy kolega, który będąc  w Waszym wieku też miewał wątpliwości, czy warto? Możecie być zmęczeni, macie prawo uczestniczyć w zajęciach już po części nie na sto procent swoich możliwości. Wiedzcie jednak o tym i miejcie świadomość, że Wasza późniejsza droga życia będzie wymierną tego, co dacie z siebie tu i teraz. Wykorzystujcie każdą chwilę, aby poszerzać jej horyzont, analizujcie by wyciągać wnioski lub po prostu obserwujcie otaczająca rzeczywistość.  W każdym razie nie marnujcie swojego czasu, wykorzystajcie go maksymalnie, bo zdradzę Wam sekret………….miniony czas nie wróci 😉 ))

Nie chce by ten list do Was miał nadto filozoficzny i moralizatorski ton. Nie chcę Was ani zanudzić, ani straszyć i nie daj Boże pouczać!!!! Dzielę się z Wami swoim doświadczeniem jako absolwent, kucharz, właściciel restauracji zatrudniający młodych przyszłych mistrzów.

Odpocznijcie i nabierzcie sił na nowy rok szkolny, by wejść w niego z najlepszą energią, pełni słonecznego nastroju. Pamiętajcie jest czas zabawy i czas pracy. Jeden i drugi okres wykorzystajcie odpowiedzialnie

Trzymam kciuki za każdego i każdą z Was, by wszystko co będziecie robili sprawiało Wam radość i radość sprawiało innym. Zdrówka i wytrwałości kochani!

Karol Okrasa