Dyskusyjny Klub Książki

19 czerwca 2020 r. odbyło  się kolejne zdalne spotkanie  Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską, tym razem wybrali wspólnie do przeczytania powieść pt. „Oto jest Kasia” autorstwa Miry Jaworczakowej.
      …w jednej chwili prysł czar szczęśliwej codzienności i wszystko się zmieniło. Jak temu zaradzić? Ośmioletnia Kasia dobrze się uczy i jest lubiana przez rówieśników. Ma starszego brata i rodziców, którzy nie tylko zawsze znajdują dla niej czas, ale także spełniają każdą jej zachciankę. Dziewczynka jest „oczkiem w głowie” rodziny i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić – do czasu, gdy w domu pojawia się Agnieszka, młodsza siostra Kasi, która dopiero przyszła na świat. Jakby tego było mało, zmiany czekają na dziewczynkę także w szkole. Do jej klasy dołącza nowa koleżanka, za którą Kasia nie przepada….
Cała uwaga rodziny ośmiolatki skupia się na niemowlęciu, które wymaga ciągłej troski i opieki, co źle wpływa na samopoczucie Kasi. Dziewczynka jest smutna i rozzłoszczona nową sytuacją – chce, by wszystko było jak dawniej i nie cierpi Agnieszki, która jej zdaniem odebrała jej rodziców. Jak Kasia poradzi sobie ze zmianami? Co zrobi, by zwrócić na siebie uwagę? Tego już się dowiecie po przeczytaniu lektury. A nasze portrety Kasi i prace plastyczne zachęcą na pewno do czytania.