WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 12 października 2020 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie zostało zorganizowane na wzór wyborów do samorządów państwowych, odbywało się w sali nr 30, w której znajdowała się komisja wyborcza. Wybory były bezpośrednie i tajne. Udział w nich wzięły 124 osoby. Uczniowie wybierali swoich przedstawicieli  spośród  ośmiu kandydatów:

  1. Igor Mac – klasa VII A
  2. Antonina Chmura – klasa  VI
  3. Malwina Solarewicz – klasa  VIII
  4. Aleksandra Czekaj – klasa VIII
  5. Oliwier Zenka – klasa  VIII
  6. Emilia Janczak – klasa VII B
  7. Aleksandra Smetana – klasa VII A
  8. Tatiana Sembrat – klasa VII B

Po zakończeniu głosowania komisja wyborcza policzyła głosy.  Do zarządu SU zostali wybrani kandydaci, którzy uzyskali najwięcej głosów oddanych przez uczniów. Stwierdzono, że w skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego wejdą:

– Malwina Solarewicz – przewodnicząca,
– Aleksandra Czekaj  –  zastępca,
– Oliwier Zenka  -sekretarz,
– Tatiana Sembrat  – skarbnik .

W skład Samorządu Uczniowskiego wchodzi nowo utworzony Zarząd SU oraz tzw. trójki klasowe z klas IV-VIII.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym w demokratycznych wyborach zadecydowali kto będzie ich reprezentował w szkole. Dla uczniów klas młodszych jest to zawsze duże przeżycie i znak, że należą oni do społeczności szkolnej. Serdecznie gratuluję wszystkim  zwycięzcom  i liczę na Waszą dobrą pracę w tym roku szkolnym. Jednocześnie pragnę podziękować poprzedniemu kierownictwu SU za pomysły, zaangażowanie i dobrą współpracę.

Opiekunka SU
Małgorzata Urbaniak

« 1 z 2 »