„Oczami Kota”

W dniu 24 lutego 2021 r. z okazji Światowego Dnia Kota, gościliśmy w naszym Oddziale Przedszkolnym oraz w klasach I-III w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym, panią Renatę Poprawską z fundacji „Oczami kota”. Podczas spotkania, dzieci dowiedziały się czym zajmuje się fundacja i jakich ma podopiecznych. Jednego z nich mogliśmy poznać. Był to kot o imieniu Rabek, który wzbudził niesamowite wrażenie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się nowo przybyłemu gościowi, co niektóre głaskały kotka.
Po interesującym opowiadaniu przekazaliśmy na ręce wolontariuszki pani Renaty Poprawskiej karmę dla zwierząt, która została zebrana podczas zbiórki w oddziale przedszkolnym oraz uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej.
Podczas spotkania zostały rozdane dyplomy dla dzieci, które wspomogły fundację poprzez przekazanie cegiełki w postaci karmy.  Rezultaty wspólnych działań widać na załączonych zdjęciach. Każdy może pomóc. Pamiętajmy, że warto ofiarować odrobinę szczęścia tym, którzy go potrzebują.