Spotkanie z górnikami w Oddziale Przedszkolnym

W dniu 04.12.2018 r.  nasze przedszkole gościło dwóch pracowników Kopalni KGHM Lubin. Dzieci pięknie powitały górników piosenką „Hej w kopalni praca wre”.  Pan Mateusz ubrany był w piękny, galowy mundur. Na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako, lśnił czarny pióropusz.  Drugi górnik pan Marek ubrany był w strój roboczy z hełmem na głowie. Dodatkowo zaopatrzony był  w aparat tlenowy. Dzieci  dowiedziały się do czego służą poszczególne części prezentowanych ubiorów. Nasi goście opowiadali dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Dużo radości przyniosło dzieciom ubieranie czapki z pióropuszem oraz zakładanie hełmu i maski tlenowej.
Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni. Dzieci dzięki takim spotkaniom pogłębiają wiedzę, poznają różne zawody, ale też uczą się dziękować i szanować pracę innych.
Na zakończenie przedszkolaki wraz z wychowawcami bardzo serdecznie podziękowały panom za przybycie, wręczyły drobny upominek. Zajęcia uwieczniono pamiątkowym zdjęciem.
Panowie górnicy  każdemu dziecku podarowali słodką niespodziankę.

« 1 z 3 »