Lubuski Festiwal Piosenki

Lubuski Festiwal Piosenki jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. PRO ARTE to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.
20 lutego 2019 roku w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do tego festiwalu na poziomie gminnym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Pych z klasy I, oraz Antonina Chmura z klasy IV.
Dziewczynki przygotowane przez p. A.Dudra Światowską zaśpiewały najpiękniej jak potrafiły. Antonina zaśpiewała w kategorii klas IV- VIII piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Paa a a, a”, Maja w kategorii klas I-III wykonała piosenkę z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego pt. „Pięknie żyć”. Maja Pych otrzymała nominację do etapu powiatowego, który odbył się 15 marca w Centrum Kultury i Sportu w Iłowej.

Serdeczne gratulacje!