Proszę, dziękuję, przepraszam …

Proszę, dziękuję, przepraszam – trzy proste słowa, które mają  magiczną moc. One niczym zaczarowane klucze otwierają ludzkie serca.Niestety, coraz częściej odchodzą w zapomnienie. Aby temu zaradzić, uczniowie klas I – III postanowili przypomnieć o ich niezwykłym działaniu. Z inicjatywy pań wychowawczyń edukacji wczesnoszkolnej
21 listopada zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World  Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Tego dnia uczniowie naszej szkoły pisali podziękowania, wierszyki, pozdrowienia, które umieścili na szkolnym korytarzu. Wokół słychać było słowa: „Dziękuję, że jesteś…”, „Wszystkiego najlepszego…” czy „Miłego dnia!” – to proste, znane wszystkim słowa, które wywołują radość i uśmiech, a powinne być stosowane nie tylko raz do roku.