OGŁOSZENIE !!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym chętnie przyjmie do szkoły nieodpłatnie niepotrzebne, ale w dobrym stanie, witryny i gabloty oszklone.
Dziękuję. K.Matczak

Dzień kobiet w klasie IV

« 1 z 2 »

Kaligrafia – pismo z charakterem

Żyjemy w świecie, w którym zanika umiejętność odręcznego pisania (coraz częściej zamiast długopisu czy pióra używamy klawiatury). Kaligrafia, czyli sztuka starannego i estetycznego pisania, nadal jednak cieszy się sporym zainteresowaniem. W związku z tym, Filia Biblioteczna w Lesznie Górnym zaprosiła 07 marca dzieci z klas 1-3 wraz z wychowawczyniami na kolejne  zajęcia z kaligrafii, aby przybliżyć im tę trudną sztukę. Dzieci potrafią napisać już wszystkie litery alfabetu. Dobrze radzą sobie z cienką i pogrubioną linią. Dodatkowo na zajęciach ozdobiły napisane przez siebie imiona. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania, co bardzo ucieszyło dzieci i zmotywowało do dalszych ćwiczeń.
Andżelika Przysiężna

« 1 z 2 »

Eliminacje konkursu Pro Arte

W dniu 5 marca 2019 r. reprezentantki naszej szkoły wzięły udział w konkursie recytatorskim organizowanym przez Szprotawski Dom Kultury w ramach eliminacji do konkursu Pro Arte. W konkursie wystąpiły: Maja Pych, Aleksandra Kajrajtis, Paulina Serafin, Nikola Dobrzańska, Lena Habowska i Lena Bilińska. Wszystkie dziewczęta doskonale się spisały a jedna z nich Paulina Serafin z klasy III , zakwalifikowała się dalej do gminnego przeglądu, który odbędzie się w Iłowej Żagańskiej w dniu 11 marca 2019r.  Serdeczne gratulacje!!!
Małgorzata Urbaniak

« 1 z 2 »

14 lutego – Walentynki

 Dzień 14 lutego wszystkim kojarzy się ze świętem zakochanych i pocztą walentynkową. Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował słodką pocztę walentynkową, ponieważ za wrzucenie listu każde dziecko otrzymywało cukierka. Listy zostały wręczone adresatom w bardzo wesołej i gorącej atmosferze. Członkowie koła teatralnego upamiętnili ten dzień wystawieniem sztuki pt.: „Bąbel, Dyzio – podróżnicy”. Tematem sztuki była przyjaźń, opieka nad zwierzętami i zachowanie zagrożonych gatunków. Kochajmy zwierzęta bo one kochają nas, a za naszą troskę i przywiązanie odpłacą się nam stokrotnie tym samym. Młodzi artyści dali z siebie wszystko. Pokazali też , w jaki sposób można dobrze się bawić i pracować realizując swoje hobby.
Małgorzata Urbaniak

VIII Sejmik Dziecięcy

 6 lutego 2019r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Antonina Chmura, Lena Sołtysiak i Marcel Kowalczyk wzięła udział w VIII Sejmiku Dziecięcym. Na spotkaniu w ratuszu szprotawskim młodzież dyskutowała wraz z Burmistrzem Szprotawy nad przyszłością gminy. Delegaci z poszczególnych szkół prezentowali swoje wizje rozwoju gminy. Prezentacje były bardzo ciekawe, a Burmistrz obiecał zastanowić się nad niektórymi propozycjami i rozwiązaniami młodych mieszkańców.
Małgorzata Urbaniak

Jak to jest z kotami …

Dnia 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, który został ustalony przez Włochów w 1990 roku, a w Polsce jego odchody rozpoczęto w 2006 roku, pozyskując od razu rzesze sympatyków. Panie: Andżelika Przysiężna, Monika Maziec, Helena Borsuk i Małgorzata Bilińska przygotowały zajęcia edukacyjne w formie zabawowej mającej na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie na los tych zwierząt i rozbudzenie niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, często bezdomnym kotom. Obydwie grupy zarówno starszaki jak i grupa młodsza miały też okazję zapoznać się z „kocią literaturą”, poczynając od wierszyków, bajek, opowiadań, po literaturę popularną. Wcześniej dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały piękne maseczki kota, które wszyscy chętnie nosili w tym dniu.

W krainie uczuć, czyli walentynkowe spotkanie z przedszkolakami

Walentynki, czyli Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy  uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które mają także potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi. Z tej okazji panie z oddziału przedszkolnego: Helena Borsuk,  Monika Maziec,  Małgorzata Bilińska i pani z filii bibliotecznej w Lesznie Górnym Andżelika Przysiężna przygotowały zajęcia, które były okazją, aby porozmawiać o miłości, uczuciach i różnych emocjach. Tego dnia przedszkolaki miały przypięte piękne czerwone serca i tym akcentem zainicjowały dzień miłych wrażeń. Z chęcią opowiadały o tym kogo kochają, oraz jak postępuje się wobec tych, których kochamy. Ich odpowiedzi potrafiły zaskoczyć i zmusić do refleksji. Doskonałym przerywnikiem tej miłej pogadanki był quiz Walentynowy, a także dzieci łączyły w pary bohaterów znanych bajek np.: Pszczółka Maja i……(Gucio) , Jaś  i ………( Małgosia)  itd. Za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały lizaki w kształcie serduszka. Końcowym akcentem zajęć było ozdabianie walentynek wyciętymi serduszkami.

Przedstawienie teatralna „Dyzio i Bąbel podróżnicy”

« 2 z 2 »

Program edukacyjny „Polska – moja ojczyzna”