Preparaty mikroskopowe

Uczniowie kl. 5 na lekcjach biologii wykonywali własne preparaty mikroskopowe ze skórki liścia spichrzowego cebuli. Dokonywali obserwacji mikroskopowych za pomocą mikroskopów optycznych "Delta Optical Biolight 100" otrzymanych z programu #LaboratoriaPrzyszłości i wykonywali rysunki obiektów obserwacji. Taka praktyczna lekcja dała uczniom dużo frajdy, a także umożliwiła poznanie budowy mikroskopu, etapów wykonywania preparatów mikroskopowych oraz zasad przeprowadzania obserwacji mikroskopowych.

Pierwszy Gminny Konkurs Cheerleaderek

Dnia 29.11.2022 r. w Sali Wiejskiej w Lesznie Górnym odbył się Pierwszy Gminny Konkurs Cheerleaderek.
Wśród zaproszonych gości pojawiła się radna Pani Halina Sawa, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie Pani Jadwiga Zarzeczna-Rosół, Pani Andżelika Przysiężna z filii bibliotecznej w Lesznie Górnym, , sołtys Leszna Górnego Pan Marek Łukaszka, oraz przedstawiciele Rady Rodziców Pani Dorota Jędrzejowska oraz Pani Anna Grzelak.
Do konkursu zgłosiły się drużyny z czterech szkół. Po prezentacji układów tanecznych jury wyłoniło zwycięskie drużyny:
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie
II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym
III miejsce Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wiechlicach oraz Szkoła Podstawowa w Długiem
Nagrody w konkursie ufundowała SKO w Lesznie Górnym, puchary Państwo Urszula i Piotr Sikorscy, natomiast nagrodę pieniężną dla zwycięskiej drużyny ufundowała radna Pani Halina Sawa.
Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłoszci

Wieczór wróżb w oddziale przedszkolnym

W środę 30. listopada oddziały przedszkolne ze szkoły podstawowej w Lesznie Górnym wraz z wychowawczynią p. Heleną Borsuk zaprosiły panią z naszej filii bibliotecznej na spotkanie andrzejkowe pełne czarów i dobrej zabawy. Na najmłodszych czekało wiele ciekawych zabaw. Były to m. in.: andrzejkowe wróżby, wybieranie imienia przyszłego męża lub kolegi, wróżba twoja przyszłość, czy okraszone salwami śmiechu „wychodzenie” bucików za próg. Przedszkolaczki z niecierpliwością czekały na swoją kolej, aby móc wziąć udział w przygotowanych zadaniach. Andrzejki dostarczyły najmłodszym wielu przeżyć i dużo radości.

Wieczór wróżb

30. listopada w naszej filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyło się tradycyjne spotkanie andrzejkowe pełne czarów i dobrej zabawy. Przyszła na nie klasa III wraz z wychowawczynią p. Moniką Maziec. Na dzieci czekało wiele ciekawych zabaw. Były to m. in.: andrzejkowe wróżby, wybieranie imienia przyszłego męża lub kolegi, lanie wosku, wróżba „Twoja przyszłość”, czy okraszone salwami śmiechu „wychodzenie” bucików za próg. Dzieci z niecierpliwością czekały na swoją kolej, aby móc wziąć udział w przygotowanych zadaniach. Andrzejki dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i dużo radości. Wszyscy świetnie się bawili.

Warsztaty bajkowo-muzyczne

Dnia 29 listopada 2022 r. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach bajkowo-muzycznych. Ubrane w piękne i kolorowe stroje przeróżnych postaci bajkowych poznawały i bawiły się do muzyki z różnych stron świata. Było bardzo wesoło, kolorowo i tanecznie .
Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu #LaboratoraPrzyszłoszci

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym

ul. Szkolna 2a

67-321 Leszno Górne

tel: 68 376 65 07

e-mail: splesznogorne@wp.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00