Udział w ogólnopolskim projekcje "Drużyna Energii"

W kwietniu 2023 r. Szkoła Podstawowa w Lesznie Górnym wystartowała w eliminacjach do ogólnopolskiego projektu Drużyny Energii realizowanego z inicjatywy Energi z Grupy ORLEN.
Etap kwalifikacyjny polegał na wykonaniu trwającego maksymalnie 150 sekund wideo prezentującego sportowy charakter placówki. Film przygotowała p. Anna Żurawińska we współpracy z nauczycielem wychowania fizycznego p. Januszem Górskim
Nasz konkursowy filmik zyskał aprobatę jury, dzięki czemu otrzymamy firmowe zestawy strojów sportowych. Ponadto zakwalifikowaliśmy się do etapu sportowego, w którym to rywalizowaliśmy w konkurencjach sportowych z innymi szkołami z terenu całej Polski o super nagrody.
19. maja zakończyliśmy etap sportowy projektu. Przez 2 tygodnie uczniowie wykonywali zestawy ćwiczeń prezentowane przez poszczególne Drużyny Energii. Wykonywane zadania były nagrywane i raportowane przez stronę drużynaenergii.pl
Cztery najbardziej aktywne placówki z tego etapu zmagań zdobędą bony na zakup sprzętu do treningów oraz wizytę ambasadorów w swojej szkole. Program zwieńczy tradycyjnie wielki finał w Gdańsku z dodatkową pulą nagród i atrakcji dla reprezentacji wyróżnionych szkół oraz zdobywcy tzw. dzikiej karty.
Uczniowie ze SP w Lesznie Górnym kolejny raz pokazali swój sportowy charakter i ducha zdrowej rywalizacji.
Podczas realizacji projektu wszyscy świetnie się bawiliśmy, a teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

Rozstrzygnięcie konkursów TPD

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym nagrodzeni w konkursach TPD Zielona Góra

1. Amelia Listwan, Julia Chocholska, Julia Król i Antonina Stołowska zostały finalistkami I Konkursu Multimedialnego TPD „ Wiosna zapiera dech w piersiach.”- opiekunowie: Anna Dudra- Światowska, Monika Maziec

2. Milan Ciszek- finalista II Konkursu Plastycznego TPD-DBAM O PIĘKNO MEGO DOMU- ZIEMI p.n. „Wiosenny bukiet”- opiekun Anna Dudra- Światowska

3. Maja Pych- finalistka II Konkursu Plastycznego

Rozstrzygnięcie konkursu „Nie odpalaj nowej fajki, wrzuć palenie między bajki”

Komisja konkursowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. wyłoniła laureatów wojewódzkiego konkursu na zakładkę „Nie odpalaj nowej fajki, wrzuć palenie między bajki”, adresowanego do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z województwa lubuskiego.

Przyznano nagrody za I, II i III miejsce oraz 4 wyróżnienia.

Uczeń naszej szkoły - Seweryn Smolny z klasy IV  zajął I miesce, pokonując tym samym ponad 500 uczestników. 
Serdecznie gratulujemy Sewerynowi oraz wszystkim uczestnikom konkursu

„Kapelusz Pani Wrony” - spotkanie DKK

Kolejne spotkanie DKK w filii Leszno Górne za nami. 16 maja 2023 r. klubowicze z klasy II z wychowawczynią panią Anią zmierzyli się ze zbiorem opowiadań Danuty Parlak pod tytułem „Kapelusz Pani Wrony”.
„Kapelusz pani Wrony” to zbiór bardzo dowcipnych i mądrych opowiadań, które niosą jakieś przesłanie. Ich akcja toczy się na łonie przyrody: w lesie, w ogrodzie i na łące. Uczniowie poznali historię zaginionego kapelusza Pani Wrony i dowiedzieli się, w jaki sposób został odnaleziony. Byli również świadkami bohaterskiego czynu, jakiego dokonał bojaźliwy zazwyczaj Wystraszek. W zbiorze znajduje się również historia małżeństwa bociana Mikołaja z piękną żoną żabką, a także opis ogrodu, w którym zamieszkało „Nic”.

Udział w Grze Miejskiej „Moja, twoja, nasza biblioteka w Szprotawie”

12 maja 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Grze Miejskiej zorganizowanej przez Miejską Biblioteką Publiczną w Szprotawie. W zabawie wzięło udział 8 zespołów 4-5 osobowych. Do rywalizacji przystąpiły: Panie ze Związku Emerytów i Rencistów, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież klasy 7-8 ze szkół podstawowych i uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie 8 klasy: Nikola Dobrzańska , Lena Habowska, Lena Sołtysiak oraz Bartosz Jędrzejowski wraz z opiekunem panem Januszem Górskim.
Zespoły otrzymały mapki i miały odwiedzić 8 stanowisk rozlokowanych w różnych częściach miasta oraz wykonać konkretne zadania: ułożyć puzzle z plakatu, zagrać w memory przedstawiające awatary kadry MBP w Szprotawie, odszyfrować zakodowane tytuły książek, rozwiązać quiz prawda/fałsz, ułożyć limeryk o książkach lub bibliotece, rozwiązać krzyżówkę z hasłem, podać tytuł książki z nazwą miejsca lub z cyfrą w tytule oraz odnaleźć ponumerowane od 1-34 ziarna fasoli i odgadnąć hasło.
Zespół z naszej szkoły okazał się najlepszy i jako pierwszy dotarł do mety.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym

ul. Szkolna 2a

67-321 Leszno Górne

tel: 68 376 65 07

e-mail: splesznogorne@wp.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00