Rekolekcje 25-27 marca A.D. 2019

W dniach 25-27 marca w SP w Lesznie Górnym  odbyły sie rekolekcje wielkopostne. Uczniowie  z wielkim entuzjazmem powitali rekolekcjonistę ks. mgr Krzysztofa Górnego i dali się ponieść rytmom „Bożej radości”. Chętnie brali udział w ćwiczeniach  rekolekcyjnych, wyciskając przy tym niejedną kroplę potu. Na koniec obmywszy dusze w sakramencie pokuty, w niepokalanej ciszy serca oczekują świąt Zmartwychwstania.

Pierwszy dzień wiosny oraz Światowy Dzień Poezji w naszej bibliotece

 

Wraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji.  Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. 21 marca w naszej Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym odbyły się zajęcia dla uczniów klasy II wraz z wychowawczynią.  Połączyłyśmy oba te święta wybierając najpiękniejsze wiersze o tej najbardziej urokliwej porze roku, gdy wszystko budzi się do życia. Czytaliśmy najróżniejsze wiersze: ciekawe, zabawne, ważne. Było wiosennie, poetycko, wzruszająco i zabawnie. Okazało się, że tych, co lubią wiersze jest w  klasie niemało. Dodatkowo uczniowie próbowali swoich sił w tworzeniu kwiatka w przestrzeni. Jak się udały można zobaczyć, odwiedzając bibliotekę.
Andżelika Przysiężna

Warsztaty kodowania

12 i 13 marca Filia biblioteczna w Lesznie Górnym zorganizowała kolejne warsztaty  kodowania w Szkole Podstawowej. Udział w zajęciach wzięły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych i klas I-III wraz z wychowawczyniami. Uczniowie przypomnieli sobie, jak zaprogramować robota Photon oraz pokonywać przy jego użyciu kolejne etapy zadań , które wymagają większego skupienia i sprytu. Zadaniem robotów było pokonywanie  torów przeszkód w jak najkrótszym czasie. Uczniowie tak programowali pracę urządzeń, aby tor przeszkód nie był dla urządzeń problemem. Najmłodsi poradzili sobie bardzo sprawnie z tym niełatwym zadaniem, jakby robili to na co dzień.
Andżelika Przysiężna

No Images found.

Lubuski Festiwal Piosenki

Lubuski Festiwal Piosenki jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury. PRO ARTE to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.
20 lutego 2019 roku w Szprotawskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do tego festiwalu na poziomie gminnym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Pych z klasy I, oraz Antonina Chmura z klasy IV.
Dziewczynki przygotowane przez p. A.Dudra Światowską zaśpiewały najpiękniej jak potrafiły. Antonina zaśpiewała w kategorii klas IV- VIII piosenkę z repertuaru Majki Jeżowskiej pt. „Paa a a, a”, Maja w kategorii klas I-III wykonała piosenkę z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego pt. „Pięknie żyć”. Maja Pych otrzymała nominację do etapu powiatowego, który odbył się 15 marca w Centrum Kultury i Sportu w Iłowej.

Serdeczne gratulacje!

OGŁOSZENIE !!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym chętnie przyjmie do szkoły nieodpłatnie niepotrzebne, ale w dobrym stanie, witryny i gabloty oszklone.
Dziękuję. K.Matczak

Dzień kobiet w klasie IV

« 1 z 2 »

Kaligrafia – pismo z charakterem

Żyjemy w świecie, w którym zanika umiejętność odręcznego pisania (coraz częściej zamiast długopisu czy pióra używamy klawiatury). Kaligrafia, czyli sztuka starannego i estetycznego pisania, nadal jednak cieszy się sporym zainteresowaniem. W związku z tym, Filia Biblioteczna w Lesznie Górnym zaprosiła 07 marca dzieci z klas 1-3 wraz z wychowawczyniami na kolejne  zajęcia z kaligrafii, aby przybliżyć im tę trudną sztukę. Dzieci potrafią napisać już wszystkie litery alfabetu. Dobrze radzą sobie z cienką i pogrubioną linią. Dodatkowo na zajęciach ozdobiły napisane przez siebie imiona. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania, co bardzo ucieszyło dzieci i zmotywowało do dalszych ćwiczeń.
Andżelika Przysiężna

« 1 z 2 »