Wyjazd do redakcji „Gazety Regionalnej”w Żarach

3 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami                  p. K. Azarko i p. A. Górską udali się do redakcji „Gazety Regionalnej”             w Żarach. Dzieci zgłębiły tajniki zawodu dziennikarskiego, poznały profesjonalny sprzęt, miały okazję zaobserwować przebieg powstawania tygodnika lokalnego.
Z wielkimi emocjami poprowadziły wywiad z panią dziennikarką, która była zachwycona tak ciekawie precyzowanymi pytaniami dzieci. W dziale grafika komputerowego, zostały zapoznane z obróbką zdjęć oraz układem strony gazety. Wielkim wydarzeniem dla uczniów był pobyt w dziale telewizyjnym, gdzie pan zapoznał ich z montażem i powstawaniem programów, które nadawane są w telewizji żarskiej. Tym razem to pani redaktor przeprowadziła wywiad z dziećmi, który był filmowany.
Dzieci dowiedziały się, że w Gazecie Regionalnej powstanie artykuł na temat ich pobytu w redakcji oraz, że będą mogły obejrzeć program w telewizji żarskiej właśnie z ich udziałem.
Na koniec naszego pobytu w redakcji wszyscy stanęliśmy do pamiątkowego zdjęcia oraz zjedliśmy przepyszny tort, który upiekła mama uczennicy klasy II.

« 1 z 2 »