Dzień Dziecka

     Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku i jest to zasługa organizacji The International Union for Protection of Childhood (Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa). Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone.
     Dzieci w naszym kraju mają wiele szczęścia, ponieważ panuje pokój, a one mogą chodzić do bezpiecznych szkół i korzystać z licznych atrakcji. Obchody Dnia Dziecka w Polsce mają przede wszystkim charakter zabawy i spędzenia czasu z bliskimi. Tak było i w tym roku w naszej szkole…

     31.05 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka.  Impreza rozpoczęła się o godzinie 7.35 spotkaniem w klasach. Następnie klasy 1-3 ruszyły z wychowawcami i panem Januszem Górskim na Leśny bieg. W dalszej części szkolnej imprezy uczniowie z poszczególnych klas mieli możliwość zaprezentowania się w konkurencjach sportowych: przeciąganie liny, wyścigi rzędów, kozłowanie piłką, wyścigi drużyn. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy na dmuchańcach- zamkach do zjeżdżania czy jazda na gokartach. Zainteresowaniem cieszyło się malowanie farbami na folii, a wszędzie fruwały bańki mydlane duże i małe…przygotowane przez p. Anię. Zachwyt wzbudziła oczywiście Straż Pożarna z OSP Leszno Górne, która przybyła do nas swoim wozem. Dzieci miały okazję obejrzeć wóz bojowo- ratunkowy z bliska i skorzystać z krótkiej przejażdżki. Atrakcji było wiele, ale furorę zrobiła p. Mirka i jej malowanie twarzy… Stoisko oblegali wszyscy i mali i duzi. Pani Mirka pracowała bez wytchnienia do godziny 13, a spod jej ręki wychodziły prawdziwe arcydzieła…

Wszyscy zjedli pieczone, przez naszą wspaniałą obsługę i administrację, na grillu kiełbaski, watę cukrową kręconą na patyku i wiele, wiele innych słodkości. Nie zabrakło również owoców.

Dopisała pogoda, ale przede wszystkim SPONSORZY, którym w imieniu własnym i pani dyrektor Małgorzaty Urbaniak serdecznie dziękuję.

Krystyna Matczak

NASI SPONOSORZY TO:
Heinen Garbarnia Leszno Górne Thomas Heinen,
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym,
Sołtys i Rada Sołecka z Leszna Górnego,
Sołtys i Rada Sołecka z Leszna Dolnego,
Sołtys i Rada Sołecka z Bobrowic,
Sołtys i Rada Sołecka z Sierakowa,
Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie Górnym,
Pani Mirka Milani-Siwiak,
Pani Halina Sawa,
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Wiechlice,
Brader-Bud Tomasz Micnas,
Paweł Ostaszewski Zakłady Usługowe Zachód Szprotawa,
„Leśna Polana” Agnieszka Jakubowska,
Marzena i Artur Nykiel,
Lutolska Spółdzielnia Socjalna WINDA,
Auto-Części „Julia” Zbigniew Tomczyk,
Kas Auto Pasterzowice Dariusz Tomczyk
Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

 

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym

ul. Szkolna 2a

67-321 Leszno Górne

tel: 68 376 65 07

e-mail: splesznogorne@wp.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00