Dzień Kropki

Dzień Kropki
Początek tej historii to Vashti, która na lekcji plastyki dochodzi do wniosku, że niczego nie potrafi. Jest ona bohaterką ksiażki pt. „Kropka”.
Kiedy na lekcji plastyki wszystkie dzieci stworzyły piękne prace, ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła nauczycielka, która zachęciła ją do działania: Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie. I z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić tę pierwszą kropkę.
Kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji i rozwiniętych skrzydeł . Kropka z książeczki o Vashti stała się też pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest on obchodzony 15 września od 2008 roku.

Średniaki rozwiązywały zagadki wzrokowe, obejrzały krótki film o "Spotkaniu kropek". Uczestniczyły w wielu zabawach z kropką - przedszkolaki ozdabiali kropki, wykonały "Muchomorka" licząc kropki na jego kapeluszu.
W klasie pierwszej na zajęciach rozwijających zapanowało kropeczkowe szaleństwo. Pierwszoklasiści stworzyli piękne motyle, które ozdabiali metodą kropeczką – zamiast pędzelków użyli patyczków higienicznych. Malowanie patyczkami pobudza wyobraźnię, kreatywność i daje możliwość świetnej zabawy.

Dzień Kropki obchodzili również uczniowie klas I - IV na świetlicy tworząc prace plastyczne, dla których inspiracją była kropka, a ograniczeniem tylko wyobraźnia dzieci. Trzy najlepiej ocenione przez uczniów prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Klasy V-VI na zajęciach rozwijających kreatywność z matematyki tworzyły projekt składający się z różnych figur, których rysowanie zaczynało się od kropki. Uczniowie otrzymali dokładne instrukcje tworzenia kolejnych etapów projektu, jednak inwencja uczestników przerosła wszelkie oczekiwania prowadząc do powstania wielu ciekawych prac.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym

ul. Szkolna 2a

67-321 Leszno Górne

tel: 68 376 65 07

e-mail: splesznogorne@wp.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00