Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy krótkim apelem przed szkołą. Po spotkaniach informacyjnych z wychowawcami klas, uczniowie klas I-VIII wraz z wychowawcami i rodzicami wzięli udział w gminnej inauguracji roku szkolnego na Stadionie Miejskim w Szprotawie.
Uroczystość ta miała wyjątkowy charakter. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych wszystkich gminnych szkół podstawowych oraz pocztu sztandarowego LO w Szprotawie podniesiono flagę państwową. Podczas podnoszenia flagi państwowej z ust wszystkich zebranych rozbrzmiewał hymn narodowy. Była to bardzo wzruszająca chwila.
Po przemówieniach Zastępczyni Burmistrza Pani Doroty Grzeszczak, Burmistrza Szprotawy Pana Mirosława Gąsika, Dyrektora ZSO Pana Bartosza Klimkowskiego oraz zaproszonych gości, uczniowie klas I złożyli ślubowanie. Po wyprowadzeniu pocztów sztandarowych rozpoczęła się część nieoficjalna, w tym występ zespołu muzycznego, występy taneczne i pokaz jazdy na rowerach. Na koniec wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali rowery w ramach gminnego projektu „Rower dla pierwszaka”. Uśmiech nie znikał z twarzy najmłodszych uczniów.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym

ul. Szkolna 2a

67-321 Leszno Górne

tel: 68 376 65 07

e-mail: splesznogorne@wp.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00