Skąd płynie prąd?

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie życie bez urządzeń elektrycznych, albo bez oświetlenia? A czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co to jest prąd i w jaki sposób się go wytwarza? Na to pytanie próbowali dziś odpowiedzieć pierwszoklasiści podczas realizacji trzeciego etapu programu Być jak Ignacy.
Na początku zajęć wszyscy uczniowie narysowali na kartkach swoje skojarzenia związane z energią elektryczną. Następnie po obejrzeniu filmu odpowiedzieli na pytanie skąd się bierze prąd i jak powstaje.
Członkowie Koła Naukowego Ciekawi Świata podczas piątkowych zajęć stworzyli również, przy pomocy baterii R12, miedzianego izolowanego przewodu i żaróweczki, obwód elektryczny oraz przeprowadzili doświadczenie z jego udziałem. Doświadczenie to polegało na sprawdzeniu różnych przedmiotów, czy materiały, z których się składają są izolatorami, czy przewodnikami prądu elektrycznego.
Przy okazji pierwszoklasiści omówili zagrożenia związane z energią elektryczną oraz przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych – wszyscy wykazali się dużą wiedzą na ten temat.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym

ul. Szkolna 2a

67-321 Leszno Górne

tel: 68 376 65 07

e-mail: splesznogorne@wp.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00