Wielki sukces pierwszoklasistów

Koło naukowe Ciekawi Świata ze Szkoły Podstwowej w Lesznie Górnym znaleźli się wśród laureatów ogólnopolskiego programu Być jak Ignacy i zdobyli tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego".
Wielkie Brawa dla naszych pierwszoklasistów, pani Ani oraz rodziców naszych pierwszaczków, gdyż jest to ich wspólny sukces. Pomoc rodziców przy przygotowaniu dzieci do nagrania pracy konkursowej była nieoceniona. 
Przypomnijmy… uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią panią Anną Żurawińską realizowali program Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Jest to ogólnopolski program oświatowy dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Projekt zakładał prowadzenie zajęć w oparciu o przygotowane materiały. Program "Być jak Ignacy" to wielka naukowa przygoda dla dzieci, jak i nauczycieli. Inspiruje, zachęca do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania.
Program składał się z 12 fascynujących etapów dotyczących rodzajów energii konwencjonalnej oraz odnawialnej.
Wśród laureatów konkursu znalazły się szkoły, które uzyskały największą liczbę punktów. Na ostateczny wynik składały się punkty zdobyte za uzyskane zadania oraz punkty przyznane za pracę konkursową. Można było zdobyć w sumie 1000 punktów, Ciekawi Świata zdobyli ich 9567 i tym samym znaleźli się na 4 miejscu!!!!
Serdecznie Gratulujemy!!!
 
Program Być jak Ignacy objęty jest patronatem Ministra Edukacji.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym

ul. Szkolna 2a

67-321 Leszno Górne

tel: 68 376 65 07

e-mail: splesznogorne@wp.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00