Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu”

Szanowni Państwo,
zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „
Święty Mikołaj – biskup o miłosiernym sercu„.

Nagrody zostaną rozdane w trzech kategoriach wiekowych
1. rodziny dzieci w wieku przedszkolnym;
2. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy I-III;
3. uczniowie szkół podstawowych w wieku klasy IV-VIII.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie:

http://konkurs-plastyczny.fsd.lublin.pl/

Jesień w Oddziale Przedszkolnym

Jesień w Oddziale Przedszkolnym. Starszaki wykonały ścieżkę sensoryczną z darów jesieni.
Za oknami Polska złota jesień wiec warto skorzystać z darów jesieni i umilić czas przedszkolaków. Dla dzieci korzystanie ze ścieżki sensorycznej stanowi zabawę, a jednocześnie jest to sposób na poprawę motoryki dużej, rozwój wyobraźni dotykowej oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej i stymulację receptorów nerwowych w stopach.

Poznajemy świat wszystkimi zmysłami – węchem, smakiem, wzrokiem, słuchem i dotykiem.

Poznajemy świat wszystkimi zmysłami – węchem, smakiem, wzrokiem, słuchem i dotykiem.
22.09.2022 r. w naszej szkole i oddziale przedszkolnym, na znak solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory, obchodziliśmy Dzień Piżamy. Był to dzień zwrócenia przede wszystkim uwagi na zdrowie i empatię. Starszaki wykonały tego dnia praktyczną pracę plastyczną „Płuca”

Finał konkursu organizowanego przez SzDK „W złocistych barwach jesieni”

23.09.2022 r. zwycięzcy konkursu artystycznego organizowanego przez SzDK „W złocistych barwach jesieni” , w tym 12 uczniów z naszej szkoły, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Zielonej Góry.

Pierwszym punktem wycieczki był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tam przewodniczka oprowadziła uczniów po ogrodzie przedstawiając nam ciekawe gatunki drzew i krzewów, małych mieszkańców ogrodu. Najwięcej emocji w ogrodzie wzbudziła Bajkowa Zagroda z mini zoo. Następnie mali artyści wzięli udział w warsztatach z lnem w roli głównej przygotowanych przez Muzeum Etnograficzne w Ochli. Po bardzo ciekawych zajęciach Pani przewodnik oprowadziła uczestników wycieczki  po muzeum, przedstawiając  codzienne życie naszych przodków: och chaty, chałupy, iżby. Najciekawsza dla dzieci okazała się szkoła z przełomu XVIII/ XIX wieku. Wycieczka skończyła się małym poczęstunkiem w ulubionej restauracji dla najmłodszych.

 

« z 2 »

Dzień w Piżamach

22 września 2022 r. Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym wraz z Oddziałem Przedszkolny włączyli się kolejny raz do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Dzień Piżamy” organizowanej przez Fundację „Gdy Liczy się Czas”.

Dzień Piżamy to przede wszystkim okazanie wsparcia chorym dzieciom oraz dzień zwrócenia uwagi na ZDROWIE I EMPATIĘ.

Uczennice klasy 6: Julia, Laura i Iga przeprowadziły zbiórkę pieniędzy. Udało się nam zebrać 250 zł, które z dumą przekażemy na konto Fundacji „Gdy Liczy się Czas”.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY rodzicom, uczniom, przedszkolakom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wsparcie akcji.

Pamiętajmy, dobro wraca!!!

« z 3 »

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym we współpracy z sołtysem Leszna Górnego biorą wspólnie udział w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Zbiórka odbędzie się w dniach 5-8 października 2022r.(od środy do soboty) w godzinach 10.00-12.00 i od 16.-18.00. W tych dniach elektrośmieci o dużych gabarytach (lodówki, telewizory, pralki itp.) dostarczamy na ul. Końcową 5 w Lesznie Górnym do pana Marka Łukaszki. Natomiast mniejsze elektrośmieci typu baterie, żelazka, tostery, suszarki, lokówki itp.  można przynosić do szkoły (w dni nauki szkolnej w godzinach 07.30-15.00).

Wszystkie elektrośmieci muszą być kompletne bez wymontowanych części typu agregaty, silniki czy podzespoły.

Zachęcamy do współpracy Gminę, Urzędy, pobliskie szkoły, prywatne firmy i instytucje – mają one okazję pozbyć się elektrośmieci. Firma Green Office Ecologic Spółka z o.o., która będzie  odbierać od nas elektrośmieci podpisuje  stosowne dokumenty na potwierdzenie przekazania odpadów do utylizacji.

Akcja kończy się 12 października 2022r. Tego dnia  elektrośmieci zostaną zważone i wywiezione.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

Dzięki zbiórce elektrośmieci otoczenie wokół nas będzie wysprzątane, zachowamy się zgodnie z zasadami ekologii, a szkoła skorzysta pozyskując bon pieniężny, którego wartość zależy od zebranej wagi elektrośmieci. Szkoła będzie mogła wymienić go na nagrody rzeczowe, między innymi, sprzęt sportowy, materiały biurowe, sprzęt IT czy RTV

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Liczymy na szeroki odzew mieszkańców Leszna Górnego i okolicznych miejscowości.

Szczegółowa lista  sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce:

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce.docx

PARTNERZY  AKCJI :

 

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki – Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 – 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

 

Opłaty – komitet rodzicielski oraz ubezpieczenie na rok szkolny 2022/2023

Szanowni Rodzice!

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym prosi o wpłaty na komitet rodzicielski 50zł na dziecko. Wybrano też  ubezpieczyciela grupowego firmę InterRisk  „Ubezpieczenie Szkolne z wyróżnieniem” wariant III, kwota ubezpieczenia wynosi 40zł (składka roczna za osobę).

W imieniu Rady Rodziców apeluję do Państwa o wpłaty na komitet rodzicielski. Z tych pieniędzy jest realizowanych wiele przedsięwzięć dotyczących Waszych dzieci i każda wpłata jest bardzo ważna.

Wpłat na Radę Rodziców można dokonywać u wychowawcy lub bezpośrednio na KONTO RADY RODZICÓW:

SKO KONTO DLA RADY RODZICÓW 56 1020 5460 0000 5902 0179 7638

TYTUŁ PRZELEWU: imię i nazwisko ucznia, klasa

Ubezpieczenie dziecka jest dobrowolne, jednakże w przypadku wyjazdów na wycieczki,  każde dziecko musi posiadać ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.

Wpłaty na ubezpieczenia proszę dokonywać u wychowawców klas.

Dyrektor Szkoły

Małgorzata Urbaniak