Życzenia na Dzień Mamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„…Mama to miękkie ręce, Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność, coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie. A jednak równocześnie Mama to szereg praw, niezłomnych „pójściów spać”, okropnych „proszę to włożyć”, Mama to szorowanie ostrym ręcznikiem, to godziny odmierzone, żywot przyjemny, życzliwy, słoneczny, ale bez niespodzianek i zanadto świątobliwy…”

Melchior Wańkowicz „Ziele na kraterze”

Nie możemy się spotkać, jak co roku, na wspaniałym rodzinnym festynie z okazji Dnia Matki, ale chcemy przesłać Wam – kochane mamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta. W tym trudnym czasie, który stawia przed nami różne wyzwania życzymy dużo cierpliwości, siły i optymizmu.
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy obsługi i administracji ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym.

Matteo Brunetti

Kolejną wspaniałą osobą, która włączyła się w realizację innowacji „Mój sukces zależy ode mnie” jest Matteo Brunetti.

Warszawa, 18 maja 2020 r.

Matteo Brunetti

Każdy dzień naszego życia, niezależnie czy jest pełen zadań czy słodkiego lenistwa, kształtuje nas, jako ludzi. Wiedząc, że czas beztroskiego dzieciństwa nie jest nieograniczony, warto zastanowić się, jak wykorzystać go najlepiej, po to aby w przyszłości spełnić swoje marzenia i zostać tym, kim zawsze chcieliśmy.
Podczas kwarantanny, kiedy powinniśmy przebywać w domu, może nam się wydawać, że mamy bardzo dużo wolnego, co dodatkowo rozleniwia. Warto jednak potraktować ten czas, jako niepowtarzalną okazję do sprecyzowania naszych celów i pragnień. Pamiętajcie, że marzenia same się nie spełnią!

Tylko Wasza ciężka praca i samozaparcie doprowadzą Was tam, gdzie chcecie być. Droga nie będzie łatwa. Niestety nie da się również pójść na skróty i zignorować kilku nielubianych przedmiotów szkolnych. Wszystko, co teraz pominiecie, będzie miało swoje konsekwencje w przyszłości.

Moim sposobem na motywację jest rozpisanie swoich celów na kartce i umieszczenie jej w widocznym miejscu – tak, żeby od czasu do czasu na nią zerkać i przypominać sobie, po co się staram. Chcecie zostać piosenkarzami? Musicie uczyć się nut, trenować swój głos, walczyć z tremą, mylić się milion razy i jeszcze raz probować. Marzycie, by zostać lekarzem i ratować życie innych? Interesujcie się biologią, chemią, fizyką.

Musicie codziennie trenować, aby z dnia na dzień stawać się coraz lepszą wersją samego siebie i krok po kroku realizować swoje cele. Pamiętajcie, że nikt za Was tego nie zrobi

Matteo Brunetti to twórca internetowy, bloger kulinarny, finalista VI edycji MasterChef, promotor włoskiej kuchni oraz zdrowego trybu życia. Współprowadzący program „Bitwa na smaki” na kanale Kuchnia +. Gotuje w „Dzień Dobry TVN” oraz w „Pytaniu na śniadanie”’. Jego przepisy można znaleźć na łamach m.in. ELLE MAN, Moje Gotowanie, Twój Styl. Jego włoski temperament idealnie sprawdza się w programach rozrywkowych. Był gościem w programie „Wielka Wylewka” emitowanym w 4FunTV. Uczestniczył w programie TVP „Europa da się lubić – 15 lat później”. Ostatnio wystąpił w popularnym serialu TVN „19 +”, prowadził swój panel podczas pierwszej edycji Festiwalu Kobiet Internetu w Gdańsku. W 2020 roku został ambasadorem marki Domino’s Pizza Polska.

Pani Agnieszka Litwin

Tym razem w ramach innowacji „Mój sukces zależy ode mnie” odwiedza Was Pani Agnieszka Litwin. Niejeden z Was zna tę Panią z występów Kabaretu Jurki, który powstał w 1994 roku, pochodzi z Zielonej Góry i od lat należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Obecny skład kabaretu to: Agnieszka Litwin, Przemysław Sasza Żejmo, Marek Litwin.

Link do filmu

 

Dieta to podstawa

Nasi uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego w początkowym okresie pandemii, kiedy należało ograniczyć wyjście na świeże powietrze mieli bardzo ważne zadania do rozwiązania.
Ich zadaniem było poznanie kaloryczności produktów żywnościowych, ułożenie jadłospisu dla siebie i dla rodziców.
Wszyscy już dziś wiedzą, że odżywianie, odpowiednia dieta w dzisiejszym sporcie jak również i w życiu codziennym jest bardzo ważna, a posiadanie takiej umiejętności (szczególnie u chłopców) jest dziś w cenie.
Ci bardziej odważni pokusili się o przygotowanie posiłków, śniadań, kolacji a nawet obiadów.
Dzięki temu, że część uczniów przesłała zdjęcia stworzyliśmy małą galerię, do obejrzenia której zapraszamy.

« 1 z 2 »

Posłuchajcie teraz Aleksandry Szwed

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń”

                                                                                           Phil Bosmans

 Jednym z takich aniołów jest Pani Jeannette Przytulska.

 

 

 

 

 

To dzięki uprzejmości tej Pani możecie usłyszeć kilka słów, które kieruje do Was Pani Aleksandra Szwed.

 

 

 

 

Zdjęcie wykonała Pani Weronika Kosińska

Każdy z nas o czymś marzy. Ja jako dziecko marzyłam by zostać aktorką  Teraz zrób coś dla mnie – zadaj sobie pytanie „kim chcę być? Co chcę w życiu robić? Co sprawia że jestem szczęśliwy/a?” To może być trudne, wiem. Zamknij oczy i wyobraź sobie swoją wymarzoną przyszłość. Widzisz to już? Bez względu na to jaka była Twoja odpowiedź, możesz to mieć! Być kim tylko zapragniesz! Marzenia nie spełniają się same, ale na szczęście wszystko zależy od Ciebie – od TWOJEJ determinacji i TWOJEJ ciężkiej pracy. Teraz zrób coś dla siebie… NIE TRAĆ CZASU! Wiem, że czas kwarantanny kusi słodkim lenistwem, ale prawda jest taka, że Twoja szczęśliwa przyszłość leży tylko w Twoich rękach!

 

 

Spotkanie z Panią Beatą Tadlą

Kochani!

To nie jest łatwy czas, wszyscy przeżywamy teraz trudności, ale wierzę, że to przejściowe i już niebawem znów będziemy cieszyć się spotkaniami z przyjaciółmi, wyjazdami z najbliższymi, znów będziemy się do siebie uśmiechać, a maseczki nie będą tego uśmiechu zasłaniać. W tych dniach warto odwołać się do wspomnień i ja często tak robię, ponieważ wszystko, co przeżyłam, każde moje doświadczenie, każdy mój sukces i porażka to coś, co stworzyło mnie dzisiejszą. A z kryzysów – choć może brzmi to dziwnie – zawsze rodziły się w moim życiu najlepsze rzeczy.

Pochodzę z Legnicy, dorastałam w czasach, w których granice też były zamknięte, choć z innego powodu niż pandemia… Taki wtedy panował ustrój, ale to na pewno znacie z lekcji historii. Byliśmy odcięci od zachodniego świata, o którym tylko słyszeliśmy z opowiadań lub widzieliśmy na zagranicznych filmach. Marzyliśmy, aby tak, jak amerykańskie nastolatki móc jeść pyszne słodycze, pić coca-colę, chodzić do świetnie wyposażonych szkół czy sklepów, w których niczego nie brakuje. Te marzenia stały się wspólnotą mojej generacji, czyli ludzi, którym teraz blisko do pięćdziesiątki. Zebrałam te doświadczenia w książce „Pokolenie 89, czyli dzieci PRL w wolnej Polsce”. Zachęcam Was do lektury.

Jako mała dziewczynka wiedziałam, że będę występować w telewizji. Miałam być aktorką albo prezenterką. Stawałam przed ogromnym lustrem i mówiłam: Dobry wieczór państwu, nazywam się Krystyna Loska i zapraszam państwa na dziennik telewizyjny. (Pani Loska była wówczas gwiazdą telewizji, po latach miałam okazję ją poznać i było to dla mnie wielkie przeżycie). Lubiłam szkołę, byłam dobrą uczennicą. Ukończyłam też szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Nade wszystko pociągały mnie jednak szkolne przedstawienia, brałam udział chyba we wszystkich! Kiedy byłam w liceum, już po przemianach demokratycznych z roku 1989, zaczęły powstawać pierwsze komercyjne rozgłośnie radiowe. Tak się stało także w moim rodzinnym mieście. Zgłosiłam się na casting i… tak zaczęła się moja medialna przygoda oraz droga do telewizji. Byłam ambitna (nadal jestem!), dlatego w połowie lat 90. przeniosłam się do Warszawy. Najpierw pracowałam w Radiu Eska, potem w Radiu Plus. Wciąż marzyłam o telewizji. Początki w stolicy były bardzo ciężkie. Nikogo tu nie znałam, byłam zdana wyłącznie na siebie. Praca pochłonęła mnie bez reszty. Któregoś dnia pojawiła się okazja, by rozpocząć współpracę z TVN24, najpierw jako redaktor. Po pewnym czasie otrzymałam propozycję nagrania próbnego przed kamerą. Byłam przeszczęśliwa! Nagranie się udało, a ja zostałam rzucona na głęboką wodę i zaczęłam prowadzić pierwsze programy. To był dla mnie czas niezwykłego rozwoju, najważniejsza szkoła dziennikarstwa, jaką można sobie wyobrazić. Po latach przyszła propozycja z TVP. Tam też mogłam się sprawdzać w wielu nowych formatach i stawiać czoło nowym wyzwaniom. I poprowadziłam Wiadomości (zwane niegdyś Dziennikiem Telewizyjnym), a więc spełniłam swoje marzenie z dzieciństwa! Wam też tego życzę. Nigdy nie przestawajcie marzyć, bo to wyznacza życiu cel. A smak spełnionego pragnienia zostaje do końca życia, sprawia, że stajemy się silniejsi. I uśmiechajcie się dużo! Bądźcie dla siebie dobrzy i wierzcie, że nie ma rzeczy niemożliwych.

„Mój sukces zależy ode mnie”

Podczas pracy zdalnej nachodzą mnie różne pomysły. W głowie kłębią się różne myśli, jedne sympatyczne, a inne niewarte zachodu. Z tego wszystkiego myśli moje spowodowały eksplozję fryzury i pomysł na Innowację Pedagogiczną” Mój sukces zależy ode mnie” i zachęcenie Was do pracy dzięki wspaniałym osobom, które na pewno znacie, lubicie i podziwiacie. Te szczególne osoby będą odwiedzały Was na naszej stronie internetowej, aby przekazać Wam kochani kilka mądrych, ciepłych i ważnych w dzisiejszych czasach słów.

 

 

 

 

 

Wprowadzenie innowacji pedagogicznej „Mój sukces zależy ode mnie” – podyktowane zostało zaistniałą sytuacją, czyli ogłoszeniem pandemii i wprowadzeniem zdalnego nauczania, które dla jednych jest fajną formą pracy, a dla innych czasem „ferii”, czy nicnierobienia lub po prostu sytuacją trudną, z którą nie radzimy sobie. Działania innowacyjne mają na celu pobudzenie uczniów do działania, lepszego radzenia sobie z epidemią, która zamknęła nas w domach.      Poprzez zdjęcia i refleksje ludzi sukcesu, umieszczane na stronie internetowej szkoły, chcę pomóc uczniom przejść przez czas izolacji od rówieśników i zachęcić do działania, które w przyszłości nazwiemy sukcesem.

Krystyna Azarko

Bądźmy razem w tym trudnym czasie!!!

Jak napisał Sławomir Broniarz – Prezes ZNP
„Bądźmy razem i wspierajmy się nie zapominając, że najważniejsza w tej chwili jest ochrona zdrowia i życia naszych uczniów, ich rodzin, nas samych i naszych najbliższych”.
Polska szkoła znalazła się w całkiem nowej sytuacji – to trudny egzamin zarówno dla nauczycieli, uczniów jak i rodziców. Wszyscy staramy się sprostać nowym wyzwaniom, pomimo wielu trudności niezależnych od nas. Organizujemy kształcenie online, mając świadomość, jak wielkie jest to wyzwanie dla nas wszystkich. My nauczyciele często pracujemy od świtu do nocy. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 h na dobę. To, że pozostajemy w domu nie świadczy o tym, że nie pracujemy. Uwierzcie mi pracy jest o wiele razy więcej niż dotychczas. Tak też jest pewnie i w Państwa domach. Jesteśmy wszyscy w tym razem, więc nie atakujmy się!!! Starajmy się wszyscy „złapać się za ręce i podążać w jednym kierunku”. Pomyślmy pozytywnie o drugiej osobie, nauczmy się doceniać innych ludzi, wyzbądźmy się agresji. Zobaczmy, co w tej trudnej sytuacji możemy zrobić dla innych: może ktoś ma stary komputer i chce go oddać uczniowi, który teraz go potrzebuje…, może komuś potrzeba zrobić zakupy…., może ktoś potrzebuje zwykłego uśmiechu…Skupmy się na dobru. Musimy wspólnie NAUCZYCIEL – RODZIC – DZIECKO wypracować dogodne i mądre sposoby pracy z dziećmi. Postępujmy rozsądnie i nauczmy nasze dzieci rzeczy ważnych, wybierajmy to, co istotne!
Krystyna Azarko