MYŚL EKO-GLOBALNIE DZIAŁAJ EKO-LOKALNIE

MYŚL EKO-GLOBALNIE DZIAŁAJ EKO-LOKALNIE
Uczniowie naszej szkoły już drugi raz wzięli udział w obradach Sejmiku Młodzieżowego pod hasłem ekologii. W sali ratuszu szprotawskiego reprezentanci siedmiu szkół z gminy Szprotawa dyskutowali na temat podejmowania skutecznych działań związanych z ochroną naszego lokalnego środowiska. Pani burmistrz pochwaliła bardzo pomysły uczniów naszej szkoły, dotyczących m.in. ustawienia kamer na obrzeżach lasów, zbudowania ścieżek rowerowych i poprawy stanu drogi do Sierakowa. Pamiętajcie! Głos dzieci jest bardzo ważny!

Małgorzata Urbaniak

« 1 z 2 »

WALENTYNKI

WALENTYNKkiss
W dniu 14 lutego 2020r. w naszej szkole otworzyliśmy skrzynkę z pocztą walentynkową. Kto mnie kocha, kto  lubi, kto  szanuje. Odpowiedź na to pytanie była zawarta w życzeniach . Uczniowie mogli się osobiście przekonać czy są lubiani przez innych. Emocje sięgały zenitu, niektórzy otrzymali po kilka kartek. Pamiętajmy jednak, że to tylko zabawa. Samorząd Uczniowski ufundował też cukierki czekoladowe dla wszystkich uczniów ze szkoły.
Małgorzata Urbaniak

Walentynkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci

14 lutego w dniu świętego Walentego odbyło się spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Walentynkowe święto to czas, pełen miłych gestów, ciepła, pięknych słów, pocałunków, kwiatów i serc. Jest to wspaniała okazja, aby wyrazić swoją sympatię dla innych. Na początku naszego spotkania rozmawialiśmy na temat tradycji walentynkowej, czytaliśmy wiersze o miłości, okazało się że klubowicze wiedzą zaskakująco dużo o tym uczuciu i każdy z nich kogoś kocha – rodziców, rodzeństwo, zwierzątka, … Po chwili wszyscy z zapałem przystąpili do praktycznej części zajęć – wykonali przepiękne kartki walentynkowe dla swoich ukochanych.

Andżelika Przysiężna

„Jak to jest z kotami”, czyli Światowy Dzień Kota

Dnia 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota, który został ustalony przez Włochów w 1990 roku, a w Polsce jego obchody rozpoczęto w 2006 roku, pozyskując od razu rzesze sympatyków. Na wspólne świętowanie z tej okazji swoich najmłodszych czytelników zaprosiły panie z filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym i wychowawczynie z oddziałów przedszkolnych. Było to spotkanie, które  miało nie tylko formę zabawową, ale też edukacyjną, mającą na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu, uwrażliwienie na los tych zwierząt i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy, szczególnie w okresie zimowym, słabym, chorym, często bezdomnym kotom. Młodzi uczestnicy wysłuchali więc różnych ciekawostek dotyczących kotów. Obydwie grupy miały też okazję zapoznać się z „kocią literaturą”, poczynając od wierszyków, bajek, opowiadań, po literaturę popularną. Wcześniej dzieci wraz ze swoimi paniami przygotowały piękne opaski z uszkami kotka, które wszyscy chętnie nosili w tym dniu.

No Images found.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Internet to zarówno kopalnia wiedzy, jak i cudowny plac zabaw. Jednocześnie jednak sieć jest, jak to określił Stanisław Lem, „wielkim śmietnikiem”. Oprócz wielu wartościowych informacji dzieci mogą znaleźć też treści, z którymi kontakt jest dla nich po prostu szkodliwy. Najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Nie ma lepszej asekuracji  niż mądry, troskliwy rodzic i jego opieka. Żadne rozwiązanie  techniczne nigdy nie zastąpi dobrego kontaktu rodzica z dzieckiem.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy w tym roku  11 lutego  pod hasłem „Działajmy razem!”, filia biblioteczna w Lesznie Górnym zaprosiła dzieci młodsze ze świetlicy wraz z opiekunem panią Krystyną Azarko na lekcję biblioteczną. Rozmawialiśmy o zasadach korzystania z Internetu, wirtualnych znajomych, bezpieczeństwie czy o cyberprzemocy. Wykorzystaliśmy do naszej lekcji książki. Wykonaliśmy plakaty grupowe na temat Bezpiecznego Internetu. Ciekawym akcentem końcowym spotkania były spontaniczne wypowiedzi uczniów, które dotyczyły ich dotychczasowego zachowania bezpieczeństwa w sieci.
Andżelika Przysiężna

 

 

Zawody w piłce siatkowej

Dnia 21.01.2020 r odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych klas V-VI .
We współzawodnictwie dziewcząt wzięły udział tylko dwie szkoły SP1 Szprotawa i SP Leszno Górne .
Niestety nasze dziewczyny przegrały  2 : 1 w setach i do dalszych zawodów awansowały dziewczęta ze SP1 Szprotawa.

Naszą Szkołę reprezentowali:

Dziewczęta

1. Kinga Warchocka,
2. Klaudia Warchocka,
3. Lena Bilińska,
4. Tatiana Sembrat,
5. Emilia Janczak,
6. Julia Połulska,
7. Julia Bartczak
8. Natalia Romaniuk

Podobny przebieg miała rywalizacja wśród chłopców ,ale tutaj o awans wyleczyli  chłopcy z

SP 1 Szprotawa , SP 2 Szprotawa, SP  Wiechlice i SP Leszno Górne.

I m zajęli chłopcy z SP1 Szprotawa
II m SP Leszno Górne,
III m SP 2 Szprotawa,
IV m SP Wiechlice,

Awans do zawodów powiatowych  wywalczył zespół SP 1 Szprotawa.

Dnia 22.01.2020 r miały miejsce zawody w siatkówce dziewcząt i chłopców zajęli II m.
Drużna wystąpiła w składzie;

Dziewczęta
1. Emilia Sembrat
2. Aleksandra Czekaj
3. Klaudia Fiś
4. Oliwia Olszańska
5. Nikola Bartczak
6. Wiktoria Habowska
7. Kamila Witkowska
8. Lena Bilińska

Chłopcy

  1. Bartosz Jesse
  2. Nikodem Jutkiewicz
  3. Maciej Półtorak
  4. Kacper Cieślak
  5. Ksawier Olechowski
  6. Marcin Mzur

Gratulujemy wszystkim sportowcom i prosimy o jeszcze  !!!

Spotkanie ze sztuką

 „Każdego dnia trzeba posłuchać choćby krótkiej piosenki, przeczytać dobry wiersz, obejrzeć piękny obraz, a także, jeżeli to możliwe, powiedzieć parę rozsądnych słów” – Johann Wolfgang von Goethe

Dnia 23.01.2020 r. uczniowie klas I-III pojechali wraz z wychowawczyniami: Aliną Górską, Anną Dudrą-Światowską i Krystyną Azarko do Państwowej Szkoły Muzycznej w Szprotawie . Celem wycieczki było wdrażanie dzieci do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz obcowanie ze sztuką. Dzieci zostały zaproszone na koncert, przygotowany przez uczniów szkoły muzycznej. Podczas koncertu młodzi melomani wysłuchali najpiękniejszych kolęd oraz poszerzyli swoją wiedzę na temat różnych instrumentów. Po wspaniałym koncercie uczniowie we wspaniałych humorach udali się do Szprotawskiego Domu Kultury na wystawę grafiki tutejszego artysty – Tomasza Lipki. Sam artysta przedstawił dzieciom tematykę swoich prac, zaprosił do wspólnego zdjęcia i na zajęcia, które prowadzi w tutejszej galerii. Przepełnieni „duchem artyzmu” z rozbudzoną wyobraźnią uczniowie wrócili do szkoły.

« 2 z 2 »

Mikołajki na sportowo

15.12.2020 R odbył się  Mikołajkowy Turniej sprawnościowo-rekreacyjny, organizowany przez Szkoła Podstawową nr 1 w Szprotawie.

W Turnieju wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Szprotawa . Reprezentantami poszczególnych szkól byli uczniowie do klasy VI szkoły podstawowej. Nasi uczniowie w składzie :

1. Warchocka Kinga,
2. Warchocka Klaudia,
3. Lena Bilińska,
4. Sembrat Tatiana,
5. Ksaweir Olechowski,
6. Robert Kajrajtis
7. Marcin Mazur ,
8. Mateusz Tokarski.

Zajęli II m wśród wszystkich szkół z gminy Szprotawa , ulegając jedynie jednym punktem społecznej szkole .

Gratulujemy naszym uczniom.