„Międzynarodowy Dzień Pisania Piórem”

To święto mające na celu propagowanie odręcznego pisania wiecznym piórem. Data 12 luty odnosi się do opatentowania przez Lewisa Edsona Watermana pierwszego wiecznego pióra, które to zdarzenie miało miejsce w 1884 roku w Nowym Jorku. Pisanie piórem ma w sobie coś wyjątkowego. Kształt liter i estetyka pisma mogą dużo powiedzieć o adresacie notatki. Wiadomość jest bardziej osobista, unikalna i doceniana. Ponadto tekst pisany piórem uchodzi za elegancki i wyjątkowy. Można zauważyć, że wielcy politycy i inne osobistości pokazywane podczas pisania mają w rękach właśnie pióra.
Uczniowie klasy II postanowili zmierzyć się z tym zadaniem. Po otrzymaniu od Kasi, Ani i Jakuba prawdziwych piór drugoklasiści przystąpili do pisania swoich inicjałów. Zadanie wcale nie było takie łatwe, jak się wydawało. Ostatecznie uczniowie klasy drugiej wykonali wspaniałe inicjały, które budziły zachwyt kolegów i koleżanek.
Warto więc przynajmniej od czasu do czasu poświęcić chwilę i stworzyć coś niepowtarzalnego, przy pomocy pióra. Może to być list, notatka lub cokolwiek, co chcielibyście uwiecznić na papierze. Mam nadzieję, że u wielu z Was w przyszłości znajdzie się pióro, którym będziecie podpisywać ważne dokumenty.