„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym we współpracy z sołtysem Leszna Górnego biorą wspólnie udział w akcji „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Zbiórka odbędzie się w dniach 5-8 października 2022r.(od środy do soboty) w godzinach 10.00-12.00 i od 16.-18.00. W tych dniach elektrośmieci o dużych gabarytach (lodówki, telewizory, pralki itp.) dostarczamy na ul. Końcową 5 w Lesznie Górnym do pana Marka Łukaszki. Natomiast mniejsze elektrośmieci typu baterie, żelazka, tostery, suszarki, lokówki itp.  można przynosić do szkoły (w dni nauki szkolnej w godzinach 07.30-15.00).

Wszystkie elektrośmieci muszą być kompletne bez wymontowanych części typu agregaty, silniki czy podzespoły.

Zachęcamy do współpracy Gminę, Urzędy, pobliskie szkoły, prywatne firmy i instytucje – mają one okazję pozbyć się elektrośmieci. Firma Green Office Ecologic Spółka z o.o., która będzie  odbierać od nas elektrośmieci podpisuje  stosowne dokumenty na potwierdzenie przekazania odpadów do utylizacji.

Akcja kończy się 12 października 2022r. Tego dnia  elektrośmieci zostaną zważone i wywiezione.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

Dzięki zbiórce elektrośmieci otoczenie wokół nas będzie wysprzątane, zachowamy się zgodnie z zasadami ekologii, a szkoła skorzysta pozyskując bon pieniężny, którego wartość zależy od zebranej wagi elektrośmieci. Szkoła będzie mogła wymienić go na nagrody rzeczowe, między innymi, sprzęt sportowy, materiały biurowe, sprzęt IT czy RTV

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Liczymy na szeroki odzew mieszkańców Leszna Górnego i okolicznych miejscowości.

Szczegółowa lista  sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce:

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce.docx

PARTNERZY  AKCJI :

 

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki – Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 – 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK