TPD

AKTUALNOŚCI TPD – Rok 2018

Prezes:  Krystyna Matczak
Sekretarz : Helena Borsuk
Skarbnik: Krystyna Azarko 

 Skład komisji rewizyjnej

  • Przewodnicząca- p. Alina Kaczmarek
  • Członek- p. Alina Górska
  • Członek – p. Monika Maziec 

Od kilkunastu lat w ramach organizacji Gminnego Koła TPD przy Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym działa popołudniowa świetlica dla uczniów. Zajęcia odbywają się w poniedziałek, wtorek oraz w środę każdego tygodnia od godziny 14.00- 16.00.
Z zajęć korzysta piętnaścioro dzieci. Podczas pracy z dziećmi realizuje się różne działania profilaktyczne, sportowe, artystyczne, dydaktyczne, gry i zabawy. Bardzo często uczniowie z opiekunkami korzystają z pomocy p. Andżeliki Przysiężnej, która wspomaga panie i wspólnie organizują ciekawe zajęcia biblioteczne. Dzieci, w czasie pobytu w świetlicy, korzystają z pomocy nauczyciela prowadzącego przy odrabianiu zadań domowych.
Uczestnicy spożywają również posiłek suchy, typu kanapki, grzanki, sałatki. Koszt na jednego uczestnika wynosi 3,50 dziennie.  Korzystają także z wyjazdu do kina Cinema City w Zielonej Górze.
Pod koniec października , tuż przed 1 listopada, wszyscy uczestnicy sprzątają opuszczone groby oraz zapalają znicze na grobach zmarłych nauczycieli, którzy pracowali w szkole w Lesznie Górnym.
Zajęcia w świetlicy uatrakcyjnia,  co roku, przyjście św. Mikołaja w dniu 6 grudnia.
Działalność świetlicy kończy się w dniu 12 grudnia 2018 roku. Wszyscy uczestnicy na koniec zajęć otrzymają skromne podarunki.
Opiekunką grupy świetlicowych wychowanków TPD jest Pani Krystyna Matczak.

Krystyna Matczak


Cel główny świetlicy popołudniowej
TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI
Sprawozdanie z działalności świetlicy TPD za rok 2018


Galeria 2017

 


Dzień Dziecka – 2012

« z 3 »


Mikołajki z Falubazem – 2015