Wybory do Samorządu Uczniowskiego

« 1 z 2 »

Narodowe Czytanie

Wrzesień 2019 roku to już 8. Edycja Narodowego Czytania pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Filia biblioteczna wspólnie ze szkołą w Lesznie Górnym dołączyła się do wspólnego czytania polskich nowel. Do wyboru było osiem utworów literackich. Uczniowie z przyjemnością przeczytali „Katarynkę” Bolesława Prusa.
Andżelika Przysiężna

NOC BIBLIOTEK

Połączenie czytania, zabawy  i wspólnego spędzania czasu to doskonały sposób na urozmaicenie corocznej akcji „Noc Bibliotek 2019”. W tym roku hasło przewodnie tego wydarzenia brzmiało: „Znajdźmy wspólny język”. 04 października  od lat współpracujące ze sobą Filia Biblioteczna i Biblioteka Szkolna wzorowo i bojowo wykonały zadanie, starannie biorąc się za czytanie. Po solidnej dawce różnorodnych słuchowisk, przyszedł czas na gry literackie np.”Flirt z Markiem Hłaską” z cytatami z jego książek. Dzieci poradziły sobie kunsztownie, zaskakując znajomością twórczości autora.
Andżelika Przysiężna, Małgorzata Augustyniak

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Dlatego Filia biblioteczna w Lesznie Górnym 27 września wspólnie z uczniami klasy IV i wychowawczynią, przeczytali „Szewczyka Dratewkę”. W drugiej części dnia uczniowie klasy V i VII, wraz z polonistką, wybrali się do oddziałów przedszkolnych i zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, przedstawiając znane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, tj. „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Lokomotywa”, „ Okulary”, „Dyzio marzyciel”.
Andżelika Przysiężna

Wesoły świat zwierząt

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona – św. Franciszka z Asyżu. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. W tym dniu filia biblioteczna w Lesznie Górnym odwiedziła przedszkolaki. Nasze spotkanie odbyło się pod hasłem „Wesoły świat zwierząt”. Okazuje się, że dużo wiemy o zwierzętach i ich życiu.  O tych leśnych, egzotycznych, z gospodarstwa domowego, z Dalekiej Północy, żyjących w morskich głębinach i mieszkających z nami w domach. Dzieci w czasie zabaw rozwiązywały zagadki, bawiły się przy muzyce, naśladowały odgłosy zwierząt i sposób poruszania się. Rozpoznawały też i nazywały zwierzęta przedstawione na obrazkach. Wspólnie wysłuchaliśmy wiersza „Przyjaźń ze schroniska” i zabraliśmy się do kolorowania kolorowanek naszych pupili.
Andżelika Przysiężna

No Images found.

GŁOŚNE CZYTANIE W PRZEDSZKOLU

W dniu 27 września uczennice z klasy V i VII odwiedziły naszych przedszkolaków. W ramach akcji Głośne Czytanie urządzonej wspólnie z biblioteką miejską w Lesznie Górnym, dziewczynki przebrane za różne postacie z bajek, czytały przedszkolakom wierszyki Brzechwy i Tuwima.

ŚWIĘTO ZIEMNIAKA

21 września z okazji „Święta Ziemniaka” na polanie leśnej w Sierakowie przedszkolaki wystąpiły w programie artystycznym wspólnie z uczniami kl.II . Przedszkolaki  pięknie zaśpiewały piosenki o jesieni  a uczennice  z kl. II zaśpiewały i zatańczyły „Gąsienicę” i taniec ze wstążkami . Było wesoło i kolorowo.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Już od samego rana w każdej grupie panowała wesoła atmosfera. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci różne atrakcje, m.in. zabawy integracyjne, zabawy instrumentami perkusyjnymi, muzyczny przemarsz ulicami wsi , zagadki z „humorem” i wesołe zabawy przy muzyce.

« 1 z 2 »

WIEM, JAK BEZPIECZNIE PRZECHODZIĆ PRZEZ JEZDNIĘ

Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę, jej celem było  przypomnienie sobie zasad ruchu drogowego , jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny , nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe.
Dzieci przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.

« 1 z 2 »