Podsumowanie akcji "Ile waży Święty Mikołaj" i konkursu "Waga Mikołaja"

W dniach od 11 do 21 grudnia, po raz pierwszy przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną "Ile waży Święty Mikołaj?" na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Miała ona charakter zbiórki monet o wszystkich nominałach. Zebrane pieniądze każdego roku wspierają fundusz przeznaczony na organizację pomocy dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk oraz utrzymanie placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację.
Kwota, jaką udało się zebrać to aż 311 złotych i 67 grosze! Wielkie podziękowania dla każdego ucznia, który przyłączył się do tej inicjatywy. Monety zostały przekazane organizatorom za pośrednictwem Poczty Polskiej, w marcu pojawi się podsumowanie akcji na stronie internetowej https://www.ilewazymikolaj.pl/ .
W szkole samorząd szkolny pod opieką A. Sikorskiej zorganizował również wewnętrzny konkurs, „ waga Mikołaja", którego celem było zebranie w klasach jak największej kwoty w bilonach. Zwycięscy konkursu klasa II otrzymała voucher do wybranej Pizzerii. Pozostałe klasy otrzymały słodycze.

Informacje teleadresowe

Adres szkoły

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Lesznie Górnym

ul. Szkolna 2a

67-321 Leszno Górne

tel: 68 376 65 07

e-mail: splesznogorne@wp.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00